Ø®ÙÚ© Ú©ÙÙد٠خÙÚ© Ú©ÙÙد٠خÙÚ© Ú©Ù

در یک دوره خنک کننده یک سیستم تبرید، حرارت توسط مبرد بخار در اواپراتور جذب می شود و پس از فشرده سازی مبرد توسط کمپرسور جذب می شود. سپس حالت ماندگاری بالا و دمای بالا مبرد در بخار، در مخلوط تبدیل می شود. این طراحی شده است که به طور موثر بخار فشرده مبرد را به طور مساوی تلفیق کند.

اساسا سه نوع واحد تغلیظ وجود دارد که بستگی به نحوه حرارتی آن توسط محفظه خنثی است که معمولا آب، هوا یا ترکیبی از هر دو است.

 

انواع خنک کننده هوا معمولا در برنامه های اداری مسکونی و کوچک استفاده می شود. آنها در سیستم های کم ظرفیت کمتر از 20 تن استفاده می شود. مزایای استفاده از این طراحی عبارتند از عدم نیاز به لوله گذاری آب، عدم نیاز به سیستم دفع آب، صرفه جویی در هزینه های آب و مشکلات زیاد پوسته شدن ناشی از مواد معدنی آب. همچنین نصب آسان تر است و هزینه اولیه آن کم است. مشکلاتی در زمینه تعمیر و نگهداری وجود ندارد. معایب آن این است که نیاز به قدرت بیشتری در هر تونل تبرید دارد، کمترین زمان کمپرسور و در روزهایی است که بیشترین میزان خنک سازی مورد نیاز است، حداقل در دسترس است.

خنک کننده خنک کننده خنک کن

یک واحد متراکم که حاوی کویل فنل، فن و کمپرسور است.

گردش خون نوع سرد هوا را می توان به وسیله ی گرمایش طبیعی یا ترانسفورماتور مجاز (معمولا با استفاده از دمنده یا فن). با توجه به ظرفیت محدود آن، حمل و نقل طبیعی در برنامه های کاربردی کوچکتر مانند فریزر و یخچال و فریزر استفاده می شود. در هوای مجاز، هوا با استفاده از یک فن یا دمنده جریان می یابد که هوا را از طریق کویل فیدر می کشد. در داخل، مبرد درون کویل جریان دارد و جریان هوا در خارج از لوله ها جریان دارد.

آب خنک کننده 3 نوع معمول استفاده می شود وجود دارد. آنها پوسته و لوله، پوسته و کویل و دو لوله است . شایعترین نوع استفاده از نوع پوسته و لوله است و معمولا از دو تن تا چند صد تن در دسترس است. این طراحی دارای الزامات پایینتری برای هر تن تبرید است و کمپرسورها می توانند طول بیشتری نسبت به نوع هوا خنک کنند. برج خنک کننده آب اغلب برای کاربرد ظرفیت بالاتر استفاده می شود.

نوع تبخیری که ترکیبی از آب و هوای سرد است.