نحوه تشخیص کولر گازی اجنرال تقلبی

یکی از دغدغه هایی که افراد زمان خرید کولر گازی علی الخصوص برند اجنرال(به دلیل محبوبیت،کیفیت و قیمت به نسبت بالاتر در مقایسه با سایر برند ها) دارند،تشخیص کولر گازی تقلبی از اصلی می باشد.

 کولر های گازی تقلبی اکثرا کیفیت کولر اصلی را نداشته و سودجویان با قیمتی گزاف و غیر منصفانه قصد فروش این محصولات به مصرف کننده نا آگاه دارند.

  

ما در این مطلب قصد داریم تعدادی از روش های تشخیص کولر گازی اصلی و تقلبی را برای شما مصرف کننده محترم بیان نماییم.

  

1-متصل کردن آمپرمتر به دستگاه

  

در کولر گازی های اصلی و معمولی با اتصال آمپرمتر به اسپلیت عدد ثابتی نمایش داده میشود که دارای نوسانات کمی می باشد،اما در اسپلیت های تقلبی آمپرمتر به طور مرتب عدد های گوناگونی را نشان میدهد و این عدد در رنج ثابتی باقی نیست.

  

2-مشاهده برد الکتریکی پنل خارجی

   

برد الکتریکی پنل خارجی در قسمت کمپرسور و کندانسور قرارگرفته است، اسپلیت های معمولی و تقلبی فاقد برد می باشند یا دارای برد های ساده و ابتدایی هستند در صورتی که اسپلیت های اصلی دارای برد های بزرگ و دارای کیفیت خوبی می باشند.

   

3-شرکت خدمات پس از فروش

  

در صورتی که فروشنده به شما شرکتی را برای خدمات پس از فروش معرفی نکرد یا از این کار سر باز زد،باید در اصل بودن دستگاه شک کرد،

  

4-تشخیص اسپلیت اینورتر(کم مصرف) از معمولی

  

 با مطالعه برچسب فنی موجود روی بسته بندی معمولا شیک کولر های گازی اینورتر اجنرال در صورتی که عدد آمپر کمتر از 3.2 آمپر باشد دستگاه اینورتر خواهد بود در غیر این صورت اسپلیت تقلبی یا معمولی می باشد،قابل ذکر است آمپر اسپلیت های معمولی اجنرال معمولا 12 آمپر می باشد.

  

  

معایب همراه با خرید کولر گازی تقلبی

   

   

1-خرید اسپلیت تقلبی با قیمتی گزاف و نزدیک به اسپلیت اصلی اجنرال

  

2-عمر کم اسپلیت و به صرفه نبودن استفاده از کولر گازی

   

3-فاقد گارانتی اصلی اسپلیت های اجنرال(گارانتی اصلی کولر های گازی اجنرال شرکت نیا می باشد)

   

4-فاقد خدمات پس از فروش

در صورت ایجاد و داشتن هرگونه سوال میتوانید به کارشناسان مجرب فروشگاه تخصصی کولر اجنرال تماس گرفته و پاسخ سوال خود را به صورت کامل دریافت نمایید.

شماره تماس شرکت:02134109

    

     

مقالات مشابه:

قیمت روز کولر گازی اجنرال اینورتر چیست؟

      

راهنمای خرید انواع کولر گازی 24 هزار

      

کمپرسور روتاری چیست و عملکرد آن چگونه است؟