چگونگی محاسبه ظرفیت مناسب کولر گازی

کولر اجنرال

یکی از موضوع هایی که حین خرید اسپلیت مصرف کنندگان با آن رو به رو میشوند ظرفیت مناسب انواع دستگاه های تهویه مطبوع اعم از داکت اسپلیت،اسپلیت های دیواری،پنجره ای ، اینورتر و معمولی دارای ظرفیت های مختلفی می باشند بنابراین هنگامی که قصد خرید دستگاه های تهویه مطبوع را دارید شما باید دقت لازم را داشته باشید به این دلیل که بعد از خرید و نصب کولر گازی تعویض آن تقریبا غیر ممکن است.

  

واحد اندازه گیری ظرفیت کولر های گازی

  

BTU یا بی تی یو یکای اندازه گیری ظرفیت اسپلیت ها می باشد که نمایان کننده ی مقدار سرمایش دستکاه تهویه مطبوع در واحد زمان است و این معنا را نمیدهد که دمای باد کولر خنک تر است بلکه مقدار سرمایی که به محیط وارد میکند زیادتر است.

محاسبه BTU به دست علم ریاضیات قابل انجام می باشد.مقدار ظرفیت اسپلیت ها با توجه به نوع فضا،شرایط آب و هوایی و مساحت تفاوت دارد، در زیر بعضی از ظرفیت های کولر گازی نسبت به مساحت فضا را بیان میکنیم.

ظرفیت های کولر گازی

عوامل موثر در تعیین ظرفیت اسپلیت

 

ظرفیت هایی که بیان شد به صورت تقریبی می باشند و عامل های دیگری نیز در مشخص شدن ظرفیت کولر گازی وجود دارند که باید آن ها را هم مورد بررسی قرار داد،در زیر برخی از موارد را بررسی مینماییم.

   

  

آب وهوا

    

 آب و هوا در نوع عملکرد کولر گازی خیلی مهم است و برای مناطق جنوبی کشور که از آب و هوای خیلی گرمی برخوردار هستند باید اسپلیت های حداقل 18000 برگزید، کولرهای گازی حاره ای اسپلیت هایی مخصوص آب و هوای مناطق جنوبی می باشند.

   

میزان رفت و آمد

   

مقدار رفت و آمد در یک فضا از عامل های تاثیر گذار در ثابت ماندن دمای محیط است و هرچه که رفت و آمد در فضا زیادتر باشد باید اسپلیت هایی با ظرفیت بیشتر برگزید،اضافه بر مقدار رفت و آمد باید از عایق بودن در و پنجره نیز اطمینان پیدا کرد.

   

  

تعداد افراد حاضر در محیط

   

تعداد افراد حاضر در یک محیط از عامل های دیگری می باشد که هرچه افرادی که در یک محیط حضور دارند زیادتر باشد باید به مراتب ظرفیت اسپلیت ها را افزایش داد که اکثرا این مقدار به ازای هر شخص 600 BTU می باشد که اضافه بر ظرفیت اسپلیت باید در نظر گرفته شود.

   

  

آفتابگیر بودن فضا

   

یکی از عامل های بسیار تاثیر گذار در مقدار سرمایش اسپلیت می باشد که در صورتی که فضای شما به شدت آفتابگیر باشد باید مقدار 1000BTU به ظرفیت فعلی کولر گازی افزوده گردد و در صورتی که محیط شما در بیشتر موارد سایه می باشد در نظر گرفتن این موضوع مهم نیست.

   

از دیگر مواردی که میتواند بر ظرفیت کولر گازی شما تاثیر گذار باشد میتوان به ارتفاع سقف،دستگاه ها و فضاهای گرمازا و گردش هوا اشاره کرد.

   

در صورتی که اطلاعات فوق برای شما کافی نبود یا سوالاتی برای شما مطرح شده است شما میتوانید با کارشناسان مجرب فروشگاه تخصصی کولر گازی اجنرال تماس گرفته و اطلاعات کاملی بدست بیاورید.(شماره تماس شرکت:34109)

   

   

مقالات مشابه

       

علت یخ زدن کولر گازی در زمستان چیست؟

    

قیمت روز کولر گازی اجنرال پنجره ای چیست؟

       

مزایا و معایب کولر گازی کم مصرف اینورتر چیست؟