کمپرسور روتاری چیست و نحوه عملکرد آن چگونه است؟

کمپرسور روتاری

کمپرسور یکی از اصلی ترین اجزاء کولر گازی و قلب تپنده ی این دستگاه های تهویه مطبوع می باشد،کمپرسور های کولر گازی اضافه بر مقدار توان سرمایشی داری انواع گوناگونی می باشند که با عملکردی گوناگون کار میکنند و هر کدام دارای مزایا و معایبی ویژه خود می باشند، با اطلاعات بیشتر ما میتوانیم اسپلیت بهتری با توجه به شرایط محیطی خود انتخاب کنیم.

  

  

کمپرسور های روتاری یا به اصطلاح دوار جانشین درستی برای کمپرسور های رفت و برگشتی هستند، سیال به دست گردش غلطک های مارپیچی شکب متراکم میگردد،کمپرسور های روتاری راندمان زیادی دارند،جای کمتری را  اشغال کرده و امروزه پیشرفت های بالایی در ساختمان آن به وجود آمده است.

   

در این گونه کمپرسور ها با چرخش 360 درجه ای تیغه ها عمل مکش و کمپرس ماده مبرد انجام میشود بدین گونه که هنگامی که زمانی گاز از دریچه ورودی داخل کمپرسور میشود،در اثر گردش تیغه ها و برخورد پره ها با گاز آن را با فشار به سوی لوله های خروجی هدایت میکند.

   

موارد مصرف

   

کمپرسور های روتاری نسبت به کمپرسور های پیستونی مصرف برق پائین تری داشته و صدای حاصل از عملکرد آن ها نیز پائینتر بوده و در مجموع راندمان زیادتری نسبت به کمپرسور های پیستونی دارند اما کمپرسور های پیستونی قدرت سرمایش بهتری دارند، موارد مصرف کمپرسور روتاری معمولا در فلات غربی،شمال غربی و شمال ایران می باشد.

   

   

کدام اسپلیت های اجنرال ار این کمپرسور بهره میبرند؟

   

تقریبا تمام مدل های کولر گازی اجنرال از کمپرسور های روتاری استفاده میکنند و بهره بردن از این کمپسور بر کیفیت خوب این برند محبوب و پرفروش افزوده است.

    

 برای مشاهده انواع مدل کولر گازی اجنرال کلیک کنید.

  

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید انواع محصول کولر گازی اجنرال از فروشگاه تخصصی کولر اجنرال با کارشناسان مجرب شرکت تماس گرفته(شماره شرکت:02134109) و به طور کامل راهنمایی شوید.

   

   

مقالات مشابه

نحوه عملکرد کولر گازی هوشمند چگونه است؟

     

مشکلات رایج در کولر گازی چیست؟

    

نحوه تشخیص کولر گازی تقلبی اجنرال