شیوه های کاهش هزینه های برق انواع کولر گازی

     

کاهش قیمت کولر گازی

    

با رعایت تعدادی نکته ساده میتوان صرفه جویی خوبی علی الخصوص در تابستان در مصرف برق اسپلیت داشت.

در ادامه مطلب به تعدادی از این موارد اشاره میکنیم.

   

1-در تابستان بهتر است درجه دمای کولر گازی بین 22 تا 24 تنظیم شود تا بتوانیم بهترین کارکرد را بدست بیاوریم، این کار عمر اسپلیت مارا بیشتر کرده و سبب میشود هنگامی که دمای اتاق در این محدوده قرار میگیرد موتور به صورت اتوماتیک بر روی فن کار کند.

   

2-موتور کولر گازی را در مسیر و جریان باد با ترجیح بر سایه بودن محل مورد نظر قرار داده به دلیل کم شدن فشار بر کولر گازی سبب زیاد شدن راندمان و کاهش مصرف برق میشود

   

3-جهت استفاده خوب از دستگاه باید مانع از اتلاف انرژی شد و به این صورت که بسته شدن درب ها و پنجره ها از هدر رفتن سرمای ایجاد شده جلوگیری میکند.

    

4-موتور اسپلیت را در محلی باز و در مکانی نصب کنیم که هوای خروجی آن به آسانی تخلیه گردد.

    

5-در هنگام بهره بردن از کولر گازی هر هفته یک بار فیلتر های پنل داخلی را درآورده و بعد از شستشو و خشک کردن،دوباره در محال خود قرار میدهیم،این کار باعث بیشتر شدن قدرت پرتاب باد اسپلیت و ایجاد سرمایش مطلوب و کم شدن مصرف برق میگردد.

    

6-واحد خارجی کولر گازی(کندانسور،کمپرسور) و اواپراتور پنل داخلی هر سال یکبار به دست مراکز شستشو تمیز شده  و کارکرد و مقدار گاز آن بررسی شود.

    

7-هنگام استفاده از کولر گازی جهت بالا بودن راندمان اسپلیت از وسیله های گرما زا همانند سماور برقی،لامپ های زیاد،اجاق و ... استفاده همزمان نگردد که سبب زیاد شدن گرمای محل کار یا سکونت گردیده و در اخر احتیاجی به بهره بردن از کولر اضافه میگردد.

    

8-ظرفیت سرمادهی اسپلیت های خریداری شده باید به دست کارشناسان مجرب محاسبه و متناسب با فضای آن مکان پیشنهاد و نصب گردد.

     

9-جهت کاهش مصرف برق بهره بردن از اسپلیت های با موتور کم مصرف و دارای تکنولوژی اینورتر استفاده نمایید.

   

   

جهت خرید،تعمیر و نصب کولر گازی با فروشگاه مرکزی کولر اجنرال تماس بگیرید و اطلاعات کاملی از نمایندگی فروش کولر گازی اجنرال واقع در سه راه امین حضور بورس لوازم خانگی به دست بیاورید.

    

    

مقالات مشابه

    

    

کولر گازی یا کولر آبی؟ کدام را بخریم؟

     

مزایا یا معایب کولر اینورتر چیست؟

    

آشنایی با بهترین مدل های کولر گازی اجنرال