کولر گازی یا کولر آبی؟ کدام بهتر است

کولر گازی یا کولر آبی  

    

  

با توجه به صنعتی شدن جوامع امروزه گرمای هوا رو به افزایش است که این موضوع باعث شده است که تا کولر های آبی مانند سال های قبل به نیاز مصرف کنندگان پاسخ لازم ندهد.

     

کولر های آبی به دلیل خنک کردن فضا از طریق زیادکردن رطوبت تنها قابلیت بهره بردن در مناطق خشک را دارا می باشند.

   

اضافه بر این،محدودیت خنک سازی محیط ایراد دیگری از این نوع اسپلیت هاست و این به این معنا می باشد که حتی در هوای خشک هنگامی که دمای هوا بسیار بالا برود، کولر آبی توانایی خنک کردن محیط تا دمای مد نظر ما را نخواهد داشت.

    

     

کمبود آب

     

هر کولر آبی بسته به ظرفیت آن به صورت متوسط میان 30 تا 45 لیتر در ساعت آب مصرف میکند که با توجه به کمبود آب در سرزمین عزیزمان ایران استفاده کردن از کولر گازی برای کشور بهتر است.

      

     

مصرف برق کولر

   

میانگین مصرف برق یک کولر آبی بسته به ظرفیت آن حدود 500 تا 900 وات ساعت است، از سمت دیگر کولر گازی معمولی 24000 بی تی یو در ماکزیمم مصرف خود 2000 وات برق مصرف میکند و در ساعت های خنکتر تا 300 وات کاهش می باشد.

باید به این نکته نیز توجه داشت که جهت خنک کردن یک محیط با کولر گازی با توجه به این نکته که میتوان جهت فضاهایی مشخص اسپلیت تهیه کرد میتوان بهتر مصرف برق را کنترل و به صورت بهینه استفاده کرد.

  

   

هوای مورد استفاده کولر آبی

   

از مشکل هایی کولر های آبی برای خنک کردن محیط دارند استفاده از هوای بیرون برای خنک کردن می باشند، این هوا در بیشتر موارد آلودگی زیادی با خود همراهی میکند.

از جمله این آلودگی ها میتوان به انواع با کتری ها،ویروس ها ذرات آلرژی زا و دیگر آلودگی های هوا اشاره کرد.

این موضوع به هیچ عنوان در اسپلیت ها وجود ندارد اضافه بر آن بیشتر کولر های گازی موجود در بازار دارای فیلتر های مختلف تصفیه هوا می باشند که تاثیر بیشتر در شهر های آلوده و بزرگ خواهد داشت.

   

یکی دیگر از تفاوت های اصلی کولر گازی و آبی عدم وجود ترموستات در سیستم کنترلی کولر آبی می باشد.لذا این گونه کولر ها توانایی مدیریت زمان روشن بودن با توجه به دما محیط نیستند، همینطور به دلیل روشن ماندن کولر در همه ی ساعات شب این احتمال وجود دارد که با باعث سرما خوردگی و بیماری اشخاص استفاده کننده از این گونه کولر شود.

   

   

فناوری کولر های گازی

    

کولر گازی های پیشرفته امروزی دارای تکنولوژی کم مصرف اینورتر می باشند که مصرف انرژی را تا 60 درصد در این دستگاه ها کاهش میدهد.

قابلیت اسکن هوشمند با بهره بردن از فناوری حسگر هوشمند جهت نظارت بر حرکت و فعالیت کاربران اسپلیت،مصرف انرژی را تا 13 درصد دیگر کم میکند.

  

  

نتیجه گیری

   

استفاده از کولر های گازی به نسبت به کولر های آبی مناسب تر و به صرفه تر در شرایط استاندارد از لحاظ مصرف انرژی و پاکیزگی است و در کنار بحران انرژی و کم ابی ،بحران در شدیدترین حالت خود قرار دارد.

   

این موضوع باعث میشود تا تک تک مصرف کننده ها در این رابطه احساس مسئولیت کنند و قدمی جهت بهبود شرایط موجود بردارند و سعی در استفاده صحیح و بهینه از انرژی کنند.

     

    

جهت خرید،تعمیر،نصب و انواع سوال در مورد کولر گازی با کارشناسان مجرب فروشگاه مرکزی اجنرال تماس بگیرید.(شماره شرکت 02134109)

   

   

مقالات مشابه

نحوه محاسبه ظرفیت مناسب کولر گازی

     

قیمت روز کولر گازی اجنرال پنحره ای چیست؟

     

معیار های مهم برای خرید کولر گازی چیست؟