علت یخ زدن کولر گازی در تابستان چیست؟

    

یخ زدن کولر گازی

     

ممکن است شما هم با صحنه یخ زدن کولر گازی مواجه شده باشید ما در این مقاله تلاش بر این داریم که علت های این اتفاق را بیان کرده و همینطور از نحوه یخ زدن بخش های گوناگون کولر گازی در فصل های گوناگون سال صحبت خواهیم کرد.

  

   

چه زمانی کولر گازی شما یخ میزند؟

  

کولر گازی در دو حالت سرمایش(فصل تابستان) و گرمایش(فصل زمستان) ممکن است یخ بزند،ما در این مطلب به علت یخ زدن کولر گازی در تابستان میپردازیم.

     

      

یخ زدن کولر گازی در تابستان به چه صورت است؟

   

یخ زدن کولر گازی در فصل تابستان علت های کمی ندارد و ما در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم.

  

   

1-عدم وجود گاز کافی در کولر گازی و احتیاج به شارژ گاز داشتن:

   

در صورتی که که اسپلیت شما به هر علتی همانند نشتی گاز فریون یا جا به جایی کولر گازی کمبود گاز داشته باشد یا از گاز کافی برخوردار نباشد سیکل سرمایش با مشکل رو به رو شده و سبب یخ زدن در پنل داخلی یا لوله های کولر گازی خواهد شد که شما قادرید با شارژ کردن گاز کولر گازی این ایراد را حل نمایید.

    

   

2-گرفتگی در لوله های کولر گازی یا قطعه های داخلی کولر گازی

  

در صورتی که لوله مویی با قطعه هایی همانند شیر برقی کولر گازی یا لوله های ارتباطی کولر گازی گرفتگی داشته باشند امکان یخ زدن اسپلیت خیلی زیاد است.

   

  

3-یکسره کار کردن کمپرسور

  

در صورتی که به علت هریک از ایراداتی همانند خرابی برد فرمان یا خرابی سنسور کولر گازی یا خرابی کمپرسور یا قطعه هایی همانند کنتاکتور کمپرسور اسپلیت سما به طور یکسره کار کند سبب یخ زدن در پنل داخلی و بخش هایی از کولر گازی خواهد شد.

   

  

4-خرابی فن بلوور یا همان فن داخلی(اواپراتور)

  

یکی از مهمترین قطعه های اسپلیت فن بلوور داخلی می باشد که سبب میشود هوای گرم به درون پنل کشیده شده که با تماس با کویل های اواپراتور سرد به هوای سرد تبدیل شده و به محیط برگردانده میشود،در صورتی که فن بلوور نتواند هوای سرد را به آسانی از روی کویل های داخلی(اواپراتور) تخلیه کند،حتما پنل داخلی اغاز به یخ زدن خواهد کرد ولی تخلیه نشدن کامل هوا از روی فین های پنل درونی میتواند علت های زیر را داشته باشد:

   

4-1-کثیف بودن فیلتر های کولر گازی

  

4-2- خرابی فن بلیور(عدم کارکرد صحیح و به فن بلوور)

   

4-3-سوختن موتور فن یا راه انداز بلوور داخلی

  

  

اسپلیت با هریک از علت های بالا امکان یخ زدن در بخش های گوناگون را خواهد داشت که باید بررسی و ایراد اصلی را پیدا نمود البته شما جهت رفع کردن هر کدام از این اشکالات احتیاج به تخصص و ابزار لازم دارید و اگر از تخصص کاففی برخوردار نیستید میتوانید با کارشناسان مجرب فروشگاه تخصصی کولر اجنرال تماس گرفته و توسط آن ها راهنمایی شوید.

  

  

5-استفاده از اسپلیت در هوای نسبتا سرد

  

هنگامی که هوای بیرون تقریبا سرد است تلاش کنید  که از حالت فن اسپلیت بهره ببرید به این دلیل که بیشتر از حد از حالت سرمایش سبب یخ زدن سیکل و لوله ها خواهد شد.

  

   

جهت کسب اطلاعات بیشتر،خرید،تعمیر و نصب کولر گازی با کارشناسان مجرب نمایندگی فروش تخصصی کولر جنرال تماس بگیرید(شماره شرکت 02134109)

     

     

مقالات مشابه

   

    

علت یخ زدن کولر گازی در زمستان چیست؟

       

کولر گازی اجنرال ساخت کجاست؟

       

کولر آبی یا کولر گازی؟ کدام بهتر است؟