علت یخ زدن کولر گازی  و کمپرسور در زمستان چیست؟

    

یخ زدن کولر گازی در زمستان

   

کولر گازی را وقتی در حالت زمستان قرار میدهید به وسیله قطعه ای با نام شیر برقی سیکل اسپلیت عکس شده و هوای گرم به درون و هوای به خارج رانده میشود و به علت اینکه هوای سرد به خارج هدایت میگردد و هوای محیط نیز طبیعتا با توجه به فصل زمستان سرد است امکان یخ زدن پنل بیرونی یا کندانسور زیاد است.

    

برای یخ نزدن پنل بیرونی چیکار کنیم؟

   

کارشناسان جهت حل کردن این ایراد مادربرد کولر گازی را به گونه ای طراحی کرده اند که پس از مدتی که از عملکرد کولر گازی گذشت فرمانی برای متصل شدن شیر برقی صادر خواهد شد که بدین وسیله شیر برقی سیکل را برعکس و هوای گرم را به خارج میراند تا مقدار کمی یخ که در کندانسور به وجود آمده است به طریق این هوای گرم آب گردد.

    

    

به چه علت کندانسور یا پنل خارجی یخ میزند؟

   

    

علت های زیادی برای این موضوع وجود دارد که ما در ادامه مطلب این موارد را شرح میدهیم:

  

    

1-خرابی فن کندانسور:

   

هنگامی که فن کندانسور به هر دلیل مانند خراب بودن یا خرابی یک قطعه راه انداز امکان تولید باد گرم را نخواهد داشت و کندانسور یخ خواهد بست.

    

    

2-خرابی سنسور بیرونی یا برد فرمان

   

هنگامی که برد فرمان کولر گازی دیا سنسور کولر گازی ایراد دار شود فرمان آغاز به کار گرم نمودن کندانسور داده نخواهد شد و همین موضوع سبب بخ بستن کندانسور خواهد شد.

   

   

3-خرابی شیر برقی 

    

در صورتی که شیر برقی قادر نباشد در هنگام مناسب سیکل را برعکس کند هوای سرد به خارج دمیده میگردد و به این دلیل که هوای بیرون سرد می باشد امکان یخ زدن کولر گازی زیاد خواهد شد.

    

    

4-کمبود مبرد یا شارژ گاز

   

در صورتی که شارژ گاز اسپلیت به اندازه کافی نباشد امکان یخ بستن کندانسور و لوله ی آن در فصل سرد سال خیلی زیاد است که با شارژ گاز در زمان درست شما میتوانید مانع از این موضوع شوید.

   

    

جهت کسب اطلاعات بیشتر،خرید،نصب و تعمیر انواع کولر گازی با کارشناسان مجرب نمایندگی فروش کولر گازی اجنرال واقع در سه راه امین حضور بورس لوازم خانگی تماس بگیرید(شماره شرکت 02134109)

   

   

مقالات مشابه

      

علت یخ زدن کولر گازی در تابستان چیست؟

    

شیوه های کاهش هزینه برق کولر گازی چیست؟

   

نحوه عملکرد کولر گازی هوشمند چگونه است؟