کولر آینده کولری که از هوا سوخت تولید می کند

کولر هوا سوخت

    

    

دانشمندان در پی تحقیق در مورد تولید کولری هستند که با جذب کربن موجود در هوا به کم کردن گاز های گلخانه ای کمک کند.

   

کولر ها جهت خنک کردن هوا احتیاج  به انرژی زیادی دارند و استفاده از این انرژی سبب آزاد شدن گاز های گلخانه ای و در آخر گرم شدن کره ی زمین میگردد،لذا ایده ساخت کولر هایی که قادر باشند اضافه بر کارایی عادی یعنی جذبر گرما،کربن موجود در هوا را نیز جذب کنند و کاربردی به نظر میرسد.

   

ایده دانشمندان این است که دستگاه کولر با بهره بردن از یک فیلتر ویژه،آب و کربن موجود در هوا جذب نموده آن را به سوخت هیدروکربنی تبدیل کند.این ماده قادر است جهت مصارف دیگر در خانه شخص مورد بهره قرار گیرد و یا فروخته شود.

   

این تحقیق که در مجله معروف نیچر منتشر گردیده در حقیقت بر اساس استفاده از ریز شبکه هاست که از کربن به دام افتاده به دست دستگاه کولر استفاده میکند، بر اساس تخمین زدن محققان یک کولر جاذب کربن در یک دفتر کار 600 هزار گالن سوخت هیدروکربنی در سال تولید کند.

    

فناوری به دام اندازی کربن هنوز هم در مراحل ابتدایی تحقیق قرار دارد ولی ایده های زیادی مشابه آن برای توسعه داده شده است.

   

یکی از بزرگترین مشکلات و چالش های دانشمدان استفاده آن از انرژی الکتریکی است که در جهان حال حاضر سوخت پاکی حساب نمیگردد،لذا برای اینکه نسبت به کربنی که ایجاد میشود،مقدار زیادتری جذب نموده ،محققان ایده بهره بردن از انرژی های تجدید پذیر را مطرح نموده اند.

   

با این وجود حتی در صورتی که از انرژی تجدید پذیر هم استفاده شود سوخت هیدروکربنی ایجاد شده به دست آن ها پس از سوزانده شدن گاز های گلخانه وارد هوا میکند.

    

همانطور که میدانید زمین در آینده به خاطر روند افزایشی دمای زمین احتیاج به استفاده زیادتر از کولر ها خواهیم داشت لذا ایده کولر هایی زمین را گرم تر از این نکنند به نظر جذاب میرسد،هرچند که در حال حاضر بیشتر در حد یک تئوری باشد، ولی به هر حال حتی کولر های جاذب کربن نیز نمیتوانند با مصرف بی انسان ها مقابه کنند، عاملی که اصلی ترین علت گرم شدن روز افزون سیاره محل سکونتشان است.

     

   

در صورت خرید،تعمیر،نصب کولر گازی با کارشناسان فروش اینترنتی کولر اجنرال تماس گرفته و با توجه به نیاز خود مشاوره بگیرید(شماره شرکت:02134109)