کد خطا یا ارور کولر گازی اجنرال Ogeneral

کد خطای کولر اجنرال

   

کولر گازی چیست و دارای چه قطعه هایی می باشد؟

    

به گونه ای از سیستم سرمایشی که بر اساس سیستم تبرید کار می کند کولر گازی گفته می شود. عملکرد کولرهای گازی بدین صورت است که با دریافت هوای گرم از محیط بیرون و انجام فرایندهای تبخیر و فرستادن گاز به داخل لوله های گوناگونی که در دستگاه وجود دارد، در آخر باد سردی ایجاد شده و به فضای خارجی فرستاده می شود.

قطعه هایی همانند کمپرسور،اواپراتور،کندانسور، لوله مویین و گاز مبرد از جمله قطعه هایی اصلی کولر گازی می باشند که هر یک دارای وظیفه ای بوده و برای تولید باد خنک عمل می نمایند.

کولرهای گازی دارای یک برد الکترونیکی نیز می باشند که به عنوان مغز دستگاه عمل کرده و فرمان های گوناگون را به دیگر اجزا صادر می کند.

گازی که درون کولرهای گازی وجود دارد احتمال دارد در بخش های گوناگونی همانند گاز R134، R410، R22، R407 و R406 باشد که این گاز داخل کمپرسور فشرده شده و به وارد کندانسور وارد گشته و در آنجا خنک می شود.

    

    

کولر گازی اجنرال OGeneral

      

اجنرال شرکتی ژاپنی قدرتمند در زمینه تولید انواع سیستم های تهویه مطبوع می باشد که محصولات این شرکت در ایران نیز طرفداران زیادی دارد. کیفیت بسیار خوب محصولات این شرکت به همراه استفاده از فناوری های پیشرفته سبب شده است تا این محصولات وارد بازارهای خاورمیانه، اروپا و اقیانوسیه گردند و رونق بسیاری را در کشورهای گوناگون داشته باشند.

کولر گازی اجنرال (OGeneral) از جمله برندهای محبوب در ایران می باشد که مدل های گوناگونی از آن در بازار وجود دارد و به عنوان یک سیستم سرمایشی محبوب شناخته می شود.

     

    

ارور یا کد خطا به چه معنا می باشد؟

    

با پیشرفت فناوری قابلیت برنامه نویسی در دستگاه های گوناگون وجود دارد و می توان با دادن برنامه های مشخص به دستگاه، در صورت وجود خطا و خرابی در آن ارورهایی به صورت کد در نمایشگر آن ظاهر گردد.

سنسورهای گوناگونی در بخش های گوناگونی از کولر گازی اجنرال (OGeneral) تعبیه شده اند که در صورت بروز مشکل در هر یک از این قطعات، یک کد نمایش داده می شود که از این طریق می توان به آسانی عیب دستگاه را متوجه شد و در جهت تعمیر آن برآمد.

جهت انجام عیب یابی دستگاه در گذشته احتیاج بود تا تعمیرکار همه ی قطعات را به صورت مجزا بررسی کرده تا عیب دستگاه را بیابد ولی این تکنولوژی سبب صرفه جویی در وقت شده و در کمترین زمان ممکن امکان عیب یابی و تعمیر دستگاه وجود خواهد داشت.

قابل بیان است که ارورهای مختلف کولر گازی در مارک های مختلف گوناگون بوده و برای برندهای مختلف با کدهای متفاوتی نمایش داده می شوند.

    

   

مشکلات رایج در کولر گازی اجنرال

   

احتمال دارد در فصل تابستان و اوج گرما کولر گازی اجنرال شما در حال کار کردن با مشکلات گوناگونی مواجه گردد. عدم سرمایش کافی از مشکلات معمولی است که در کولر گازی اجنرال احتمال دارد رخ دهد و علت آن به دلیل وجود مشکل در قطعه های گوناگون کولر گازی و یا نشتی گاز می باشد.

    

از جمله مشکلات رایج دیگری که در کولر گازی اجنرال و دیگر کولرهای گازی رخ می دهد کثیف شدن فیلترها می باشد که اگر تمیز نشوند احتمال دارد باعث بروز مشکلات زیاد تری در دستگاه گردند.

خرابی برد، کار نکردن کندانسور، وجود مشکل در کابل های کولر گازی، آبریزی کولر گازی، ایجاد برفک بر روی لوله های دستگاه، صدا و لرزش غیر طبیعی و … از جمله مشکلاتی می باشند که احتمال دارد در انواع کولر گازی که کولر گازی اجنرال نیز شامل آن می شود به وجود آیند.

   

    

لیست کد خطا یا ارور کولر گازی اجنرال OGeneral

    

در کولر گازی اجنرال ارورهای گوناگونی وجود دارد که در صورت آگاهی از این خطا می توان به آسانی ایرادهای موجود در دستگاه را متوجه شد و به رفع آنها پرداخت.

بعضی از این مشکلات قابل حل شدن به دست خود فرد بوده و احتیاجی به تعمیرات تخصصی نمی باشد؛ ولی بعضی دیگر احتمالا احتیاج به تعویض قطعه و یا تعمیرات پیچیده تر باشد که نیاز به حضور تعمیرکار و تکنسین متخصص در این کار می باشد. در ادامه مطلب به کد خطا یا ارور کولر گازی اجنرال (OGeneral) به صورت کامل اشاره شده است:

     

     
1-ارور E1 از جمله ارورهای کولر گازی اجنرال می باشد که چنانچه که سنسور دمای ورودی هوا در دستگاه با ایرادی رو به رو شود این خطا ظاهر می گردد. جهت رفع عیب این خطا احتیاج است تا تعمیرکار به بررسی این سنسور پرداخته و در صورت احتیاج اقدام به تعویض آن نماید.

    
 
2-چنانچه که سنسور دمای سیم پیچ کولر گازی اجنرال دچار ایراد شود خطایی که نمایش داده می شود خطای E2 می باشد. همینطور این خطا احتمال دارد به دلیل متصل نبودن کابل سیگنالی که میان داخل و خارج از بدنه دستگاه وجود دارد ظاهر گردد.

      
 
3-در صورتی که قطعه های سنسور لوله و یا سنسور اتاق در کولر گازی (OGeneral) با مشکلی مواجه شوند ارور E3 نمایش داده می شود که احتیاج به تعمیر و یا تعویض این سنسورها می باشد.

   
4-کولرهای گازی و اسپیلت ها شامل دو بخش بیرونی و داخلی می باشند. چنانچه که در بخش بیرونی دستگاه ایرادی وجود داشته باشد، کولر گازی خطای E4 را نمایش می دهد. با بررسی قطعات گوناگونی که در پنل خارجی وجود دارد می توان به رفع این ارور پرداخت.

    
 
5-گاهی احتمال دارد میان پنل داخلی و خارجی و در حقیقت میان فضای داخلی ساختمان و فضای خارجی ارتباط برقرار نشده و سیم کشی کولر گازی با مشکلی رو به رو باشد. در این صورت سیستم خطای E5 را نمایش خواهد داد.

     
 
6-کولرهای گازی اضافه بر عملکرد سرمایشی، دارای عملکرد گرمایشی نیز می باشند و می توان با بهره بردن از قطعه ای به نام شیر الکتریکی که در دستگاه وجود دارد این عملکرد را تغییر داد. حال چنانچه که این شیر به هر علتی دچار خرابی و مشکل گردد ارور E6 در نمایشگر کولر گازی ظاهر می گردد که در این صورت باید شیر الکتریکی به دست تعمیرکار بررسی شده و تعمیر یا تعویض گردد.

     
 
7-در صورتی که سنسور خارجی کولر گازی اجنرال دچار ایراد گردید و یا ایرادی در صفحه نمایش به وجود آمد باید منتظر مشاهده ارور E7 در دستگاه باشیم.

      
 
8-کولرهای گازی اجنرال دارای یک محافظ گرمایی می باشند که در صورت بروز ایراد در آن ارور E8 در دستگاه نمایش داده خواهد شد.

     
9-کمپرسور کولر گازی اجنرال مجهز به یک سنسور دما می باشد که در صورتی که دما از حد نرمال بالاتر رود و این سنسور بیشتر  از اندازه داغ گردد سیستم خطای F0 را نمایش خواهد داد. این خطا همینطور در صورت داغ شدن محافظ سوئیچ نیز رخ می دهد.

    
 
10-ارور E02 در کولر گازی اجنرال به دلیل وجود مشکلات گوناگون در سنسور فشار تخلیه کمپرسور می باشد.


 
11-ارور E03 نیز به دلیل اتصالی در سنسور دمای اتاق کولر گازی می باشد.

   
 
12-در صورتی که سنسور مبدل حرارتی داخلی کولر گازی اجنرال باز شده باشد سیستم خطای E04 را نمایش می دهد و در صورتی که این سنسور اتصالی کرده باشد ارور E05 ظاهر می گردد.


 
13-باز شدن سنسور مبدل حرارتی خارجی سبب بروز خطای E06 می شود و در صورت اتصالی آن ارور E07 نمایش داده می شود.

   

   

جهت کسب اطلاعات بیشتر،خرید،نصب و تعمیر کولر گازی با کارشناسان مجرب نمایندگی فروش کولر اجنرال تماس گرفته و مشاوره دریافت نمایید(شماره شرکت:021341109)

      

     

مقالات مشابه 

    

آیا کولر باعث انشتار بیشتر ویروس کرونا میشود؟

       

معیار های مهم برای خرید کولر گازی چیست؟

       

قیمت روز کولر گازی اجنرال پنجره ای چیست؟