کولر گازی اجنرال 24000 برای چه مساحتی مناسب است؟

    

  کولر اجنرال

برگزیدن کولر گازی متناسب با فضای موجود خیلی مهم است . به این دلیل که معمولا بعد از نصب امکان تعویض کولر وجود ندارد و تعویض کولر پیش از نصب نیز با هزینه و مشکلاتی همراه است بنابراین بهتر است با اطلاعاتی که در زیر نوشته شده کولر گازی 24000 را برای فضای مناسب فضای خود را  برگزینید.

         

کولر گازی دستگاهی است که عملکردی مشابه یخچال دارد .کمپرسور دستگاه گاز مخصوص را به مایع تبدیل کرده و گاز فشرده شده به صفحه های رادیاتوری دستگاه رسیده و با دریافت گرمای محیط گاز فشرده مایع شده ، مجددا به گاز تبدیل می شود این پروسه تا رسیدن دمای محیط به دمای مطلوب ادامه خواهد یافت در طی این عملکرد کمپرسور دستگاه بایستی زمانی برای استراحت داشته باشد.

           

چنانچه که این زمان به کمپرسور داده نشود احتمال دارد سبب آسیب رسیدن به دستگاه شود بنابراین به همین علت ما نمی توانیم در فضای مورد نظرخود هر کولر گازی را که خواستیم نصب کنیم . در اصل باید کولری انتخاب و نصب شود که بسته به فضا بتواند زمان استراحتی برای موتور بدست آید بنابراین در انتخاب کولر گازی فضای ما تعیین کننده است نه انتخاب ما.

   

مقدار سرمادهی کولر با معیار BTU مشخص می گردد. BTU بالاتر به مقدار سرمادهی بیشتر در واحد زمان است (نه اینکه دمای باد کولر خنک تر است بلکه مقدار سرمایی که وارد محیط می شود زیادتر خواهد بود)

        

مدل های اسپلیت از دو بخش پنل داخلی و واحد (یونیت) بیرونی تشکیل شده . یونیت بیرونی شامل کمپرسور و قسمت کنترلی بوده و واحد داخلی شامل صفحات رادیاتوری ، سیستم کنترلی و فن مربوطه می باشند. مدل های کولر گازی اسپلیت اکثرا در مدل ها و طرح ها با ظرفیت های گوناگون تری ساخته می شوند . برخی از مدل های کولر گازی اسپلیت دارای دو کمپرسور و با قابلیت اتصال به چند پنل هستند. مدل های اسپیلیت دارای صدای کارکرد کمتری بوده اما با توجه به قرار گیری واحد بیرونی در بیرون از ساختمان ممکن است محدودیت هایی در نصب نیز داشته باشند. تایین یک مقدار مشخص سرمادهی برای یک فضا شاید بسیار دقیق نباشد به این علت که وضعیت فضای موجود ، تعداد دستگاه های گرمازایی که در فضا وجود دارد ، مقدار قرار گیری در معرض آفتاب ، ارتفاع دیوار تا سقف و بسیاری از موارد دیگر در آن دخیل است اما بر اساس فضای متوسط در شرایط آب و هوایی نه خیلی گرم معیارهایی را ارایه می کنیم اما چنانچه که موقعیت شما درمناطق گرم ، شرجی و یا مقدار آفتاب گیری زیاد و پنجره های بزرگ است و یا اینکه کولر را برای آشپزخانه انتخاب می کنید بایستی کولر با قدرت بیشتر را برگزینید.

          

        

انتخاب کولر گازی برای یک اتاق : برای اتاق 36 مترمربعی با ابعاد 6 در 6 متر تقریبا 6000 تا 10000 بی تی یو سرمادهی مورد احتیاج است

انتخاب کولر گازی برای فضای چند اتاقه:برای فضایی در حدود 70 متر مربع سرمادهی معادل 10000 تا 16000 بی تی یو مورد احتیاج است

انتخاب کولر برای فضاهای بزرگ: مقدار سرمادهی مورد نیاز برای فضاهای بزرگتر از 75 متر مربع و تا حدود 185 مترمربع تقریبا 16000 تا 28000 بی تی یو می باشد.

          

دقت کنید : مقادیر اعلام شده برای یک اتاق با شرایط ایده آل است به مقدار اعلام شده مقادیر دیگری افزوده خواهد شد که در ادامه نوشته شده است

4000 بی تی یو برای هر اتاقی که زیر سقف (طبقه آخر ساختمان ) و یا روی کف ( طبقه اول ساختمان )قرار داده شده است

4000 بی تی یو برای هر اتاقی که در مجاورت آشپزخانه قرار دارد

1500 بی تی یو برای هر پنجره ای که در معرض نور آفتاب قرار می گیرد

1500 بی تی یو برای اتاق هایی که در زیر آن ها آشپزخانه و یا شوفاژخانه قرار گرفته

600 بی تی یو بازای هر نفر که در اتاق قرار می گیرد

چنانچه که اتاق در بخش سایه ساختمان بدون آفتاب گیر قرار بگیرد می توانید 1000 بی تی یو کم کنید

      

      

کولر گازی نباید از ظرفیت مشخص شده خیلی بیشتر باشد به غیر از اینکه از دستگاه در مکان های با آب و هوای خشک استفاده گردد.وظیفه کولرگازی اضافه بر سردکردن محیط کاهش رطوبت نیز می باشد چنانچه که ظرفیت کولرگازی بیشتر از اندازه باشد پیش از کاهش رطوبت ، فضا به دمای مطلوب رسیده و کولر خاموش خواهد شد.

       

معمولا در تهران هر فضای 40 متری در اتاقی که آفتاب گیری زیادی دارد و دارای چندین پنجره است به 24000 بی تی یو سرمادهی نیاز دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر،خرید،نصب، تعمیر و مشاوره با کارشناسان مجرب فروشگاه کولر اجنرال تماس گرفته و اطلاعات کاملی به دست بیاورید.

         

         

مقالات مشابه

         

        

استاندارد های کولر گازی چیست؟

            

تفاوت گاز R410 و R22 چیست؟

            

چگونگی شستشوی پنل داخلی کولر گازی