چگونگی شستشوی پنل داخلی کولر گازی

          

شسشتوی پنل کولر گازی

هر سال با آغاز فصل گرما بسیاری از مردم جهت خنک شدن از کولر گازی استفاده می‌کنند تا از سرمای آن لذت ببرند اما باید دقت داشته باشیم که هر کدام از لوازم خانگی بدون در نظر گرفتن برند یا کشور سازنده آن نیاز به سرویس دارند و در صورتی که هرچند مدت یک بار این کار انجام نشود کولر گازی دچار خرابی شده و نیاز به تعمیر خواهد داشت که احتمال دارد در اوج گرمای تابستان ما را از سرمای خود بی‌نصیب گذاشته و اضافه بر هزینه و جستجوی یک تعمیرکار خوب چند ساعتی و یا حتی چند روزی در گرما سپری کنیم  بنابراین بهترین راه پیشگیری است یعنی پیش از خراب شدن کولر گازی باید  آن را  سرویس کنیم و راه‌های نگهداری و مراقبت و استفاده درست از کولر گازی را بدانیم.
      
      
    
  - مرحله‌ی اول:

      

جهت تعمیر کولر گازی پیش از هر کاری برق کولر گازی را قطع کنید تا خطری شما را تهدید نکند و با خیال راحت کارتان را ادامه دهید. برای قطع کردن برق کولر گازی بسته به نوع کولر دو راه دارید:
               

1-فیوز کولر گازی

         

2-دوشاخه کولر گازی را از کنار پنل از برق بکشید

               

        
فیوز برق کولر گازی را از جعبه فیوزی که اکثرا درون آشپزخانه یا کنار درب ورودی است رو قطع کنید در صورتی که تعداد فیوزها بالا است و نمی‌دانید کدام فیوز مربوط به کولر گازی شماست کولر خود را روشن کنید و یکی یکی فیوزها را قطع بنمایید با خاموش شدن کولر مشخص می‌شود فیوز آن کدام است.

     

    
  - مرحله‌ی دوم:

       

در این بخش باید سرویس پنل داخلی را انجام دهید برای این کار در آغاز باید قاب جلویی پنل را بازکرده و دو عدد فیلتر آن را خارج نمود و با بهره بردن از فشار آب تمیز بشویید به گونه ای که خاک و گرد وغباری روی آن باقی نماند.

شما پس از این کار باید سنسور کولر را خارج کرده و تمیز کنید و در جای خودش برگردانید این سنسور وظیفه‌ی چک کردن دمای محیط را داشته و به برد فرمان روشن و خاموش شدن خودکار کولر گازی را می‌دهد در صورتی که این سنسور کثیف باشد به علت فرمان اشتباه به برد در سیستم شما اختلال ایجاد میگردد.

     

     

شستن کویل‌های پنل داخلی

        

    
پس از این کار نوبت به شستن فین‌ها یا کویل‌ها می‌رسد این کویل‌های مانند رادیاتور ماشین عمل کرده و همواره باید تمیز باشد تا با هوای محیط به خوبی ارتباط برقرار کند و سرما را از کویل‌ها به هوای اتاق منتقل کنند.

شما می‌توانید به وسیله یک آب‌پاش (شیشه‌شور) به کویل‌ها آب بپاشید و هنگامی که کاملاً خیس شدند با یک برس نرم یا مسواک به‌صورت عمودی روی آن‌ها کشیده تا پرز و گرد و خاک آن تمیز شود اما در صورتی که کولر گازی در جایی نزدیک آشپزخانه نصب‌شده باشد اکثرا این کویل‌ها به علت گرما و پخت و پز چرب شده و با برس کشیدن ساده به آن تمیز نمیگردد.

شما برای این موارد باید یک اسپری گاز پاک‌کن تهیه کنید این اسپری‌ها جهت تمیز کردن گاز از چربی ساخته شده و در همه ی مغازه‌ها موجود است شما پس از تهیه این اسپری می‌توانید آن را روی کویل‌ها بپاشید تا کف کند و تا 1 ساعت اجازه دهید که این چربی‌های خوب شسته شده و نرم شود پس از یک ساعت به‌وسیله شیشه‌شور آب را روی آن اسپری کرده و با یک مسواک یا برس نرم آن را تمیز کنید مشاهده می‌کنید که براق و تمیز شد این کار نقش خیلی مهمی در بالا رفتن بازده کولر گازی دارد.

البته راه دومی هم برای تمیز کردن این کویل‌ها وجود دارد و آن هم استفاده از بخار شور است که شما قادرید با استفاده از دستگاه بخار شوی این کویل‌ها را تمیز کنید اما اگر این کویل‌ها چرب شده است قادرید پیش از استفاده از بخار شور از اسپری گاز پاک‌کن استفاده کنید و پس از یک ساعت که این اسپری چربی‌ها را نرم کرد با دستگاه بخارشوی آن را تمیز و براق کنید پس از این کار سنسور و فیلتر را مانند قبل سر جای خود محکم کنید و درب پنل را ببندید و پس ار سرویس کولر گازی شما هنگامی که به کویل‌ها مینگرید تفاوت را متوجه می‌شوید که فین‌ها کاملا سفید شده‌اند.

حالا شما شستشوی پنل داخلی کولر گازی خود را انجام داده‌اید  برای سرویس پنل بیرونی خود به محل  نصب کولر گازی مراجعه کنید.

   

    

جهت خرید،نصب و تعمیر کولر گازی اجنرال با کارشناسان مجرب فروشگاه آنلاین کولر گازی اجنرال تماس بگیرید(شماره شرکت:02134109)

        

       

مقالات مشابه

         

      

اورلود کولر گازی چیست؟

       

  ویژگی های انواع کولر گازی اجنرال 30000

         

کولر گازی اجنرال برای فضای کوچک