تفاوت کولر گازی اینورتر و کولر گازی معمولی چیست؟ کدام را بخریم؟

   

      

1- سازگاری کولر گازی کم مصرف اینورتر با محیط زیست:

         

اسپیلت اینوتر دارای سیستمی است که سبب می‌شود کمپرسور آن دارای سرعت متغیر باشد که با دقت سنسوری که در اینورتر وجود دارد تنظیم قدرت موتور بر اساس دمای محیط بوده و همین امر سبب کاهش مصرف برق و صرفه جویی در انرژی خواهد شد که این بزرگ‌ترین تفاوت میان کولر گازی معمولی و اینورتر است.

این در صورتی است که که سرعت کمپرسور کولر گازی‌های معمولی ثابت بوده و یا در حداقل یا حداکثر ترین حالت می‌تواند کار کند.
         
         

         

2- صرفه جویی در هزینه:

        

با توجه به چگونگی عملکرد پیچیده‌ی اینورتر، کمپرسور آن در همه ی مدت با همه ی ظرفیت خود کار نمی‌کند، زمانی که سرعت آن پائین است انرژی مورد نیاز نیز کم‌تر است و هزینه مصرف برق شما نیز کم میگردد.
      
           

         

3- صدای کم‌تر:

        

به دلیل اینکه کمپرسور کولر گازی اینوتر به صورت مستمر خاموش و روشن نمی‌شود علاوه بر مصرف برق کم‌تر صدایی کم‌تر از این کولر گازی به گوش می‌رسید زیرا استارت شدن هرباره کولر گازی‌های معمولی آلودگی صوتی به دنبال خواهد داشت.

         

        

4- طول عمر بالاتر:

            

تکنولوژی اینورترها نه تنها سبب شده تا سرما و گرمای این دستگاه بادوام‌تر شود، بلکه به علت استحلاک کم‌تر سبب افزایش طول عمر قطعات کولر گازی می‌شود.
     
        

        

5- سرعت بیش‌تر در گرمایش و سرمایش در کولر گازی اینورتر:

         

و علت آخر اینکه کولر گای اینورتر میتواند اتاق شما را سریع‌تر از کولرهای معمولی سرد یا گرم کند. به این علت که در آغاز شروع به کار، کولر گازی اینورتر قدرت زیادتری نسبت به کولرهای عادی مصرف می‌کند و هنگامی که به دمای مورد نظر رسید قدرت آن و همینطور مصرف آن به شدت کاهش می‌یابد که باعث صرفه جویی در مصرف برق می‌شود.

       

       

کدام را بخریم؟

در صورتی که در یک شهر دارای رطوبت زندگی میکنید کولر گازی اینورتر برای شما مناسب نمی باشد،همینطور اگه محیط زندگی شما محیطی پر رفت و آمد باشد نیز کولر گازی اینورتر برای شما مناسب نمی باشد زیرا محیط به یک دمای خاص نمیرسد که شروع به کاهش مصرف انرژی نماید، کولر گازی اینورتر در مناطق حاره ای گرمسیر نیز مناسب نمی باشد و مناطق حاره ای کولر های مخصوص خاص خود را داردTدر سایر موارد کولر گازی اینورتر بهترین انتخاب برای محیط زندگی شماست.

       

      

جهت خرید،نصب و تعمیر کولر گازی با فروشگاه تخصصی کولر اجنرال تماس بگیرید(شماره شرکت:02134109)

          

         

مقالات مشابه

         

        

دیفراست کولر گازی چیست؟

               

تبرید به چه معناست؟

            

سیستم‌های HVAC و یکپارچه سازی چیست؟