علت پرتاب آب از پنل داخلی کولر گازی چیست؟ - فروشگاه کولر اجترال

     

    پرتاب باد از طریق پنل داخلی

آبریزش کولر گازی یکی از بدترین اتفاق هایی است که در هنگامیکه در حال استراحت و استفاده از گرمای کولر در فصل گرم سال هستید توجه شما را به خود جلب می‌کند. زمانی که این اتفاق میافتد اضافه بر خساراتی که می‌تواند به خانه شما مانند خراب کردن گچ  خراب کردن کاغذ دیواری و فرش شما وارد کند دیگر قادر به استفاده از آن نخواهید بود و باید تا حل شدن ایراد آن به دست تعمیرکار در گرما به سر ببرید.
        

        

ولی این آب به چه صورت تولید شده و چرا از کنار یا زیر کولر گازی سرازیر می‌شود؟

یکی از دلیل های اصلی آبریزش کولر گازی تخلیه نشدن آب تولیدی آن است که این آب در صورتی که به علت های گوناگون از طریق لوله درین (شیلنگ تخلیه آب) تخلیه نشود از کولر سرریز شده به درون کولر برگشته و از آن سرازیر می‌شود با به صورت قطره قطره می‌ریزد که شایع‌ترین درخواست برای تعمیر کولر گازی است.

دلیل این اتفاق بسته شدن یا کیپ شدن لوله درین به علت تا خوردن یا بسته شدن یا لجن گرفتن است شما برای چک کردن این ایراد و پیدا کردن عیب باید به لوله تخلیه دسترسی داشته باشید. در همه ی کولر گازی‌ها این لوله تخلیه در زیر پنل داخلی آن قرارگرفته است که به دو می‌توانید به زیر پنل داخلی دسترسی داشته باشید.

     

     

شیوه اول بلند کردن پنل داخلی کولر گازی:

   

در این شیوه شما باید خارهای زیرین پنل را باز کرده و پنل داخلی کولر گازی را از پایین به صورت 70 درجه به سمت بالا بلند کنید و با استفاده از یک انبردست یا کاسه یا هر وسیله دیگری که اهرم می‌کنید آن را ثابت نگه داشته و کاری را که می‌خواهید روی لوله تخلیه انجام دهید را انجام داده و آن را به حالت ابتدایی برگردانید دقت داشته باشید که بلند کردن بیش‌ازحد پنل سبب شکسته شدن گیره بالای آن و افتادن پنل خواهد شد بعد از بلند کردن زیاد ‌از حد پرهیز کنید.
   

          

 همچنین در ادامه در فروشگاه کولر اجنرال میخوانیم:

   

             
شیوه دوم باز کردن قاب پنل داخلی کولر گازی:

         

در این شیوه شما می‌توانید با باز کردن قاب جلویی پنل داخلی به زیر آن دسترسی داشته باشد البته در بسیاری از کولرها فقط با این روش قادر به دیدن و سرویس لوله تخلیه هستید در باز کردن و بستن قاب پنل داخلی بسیار دقت شود چون در صورت شکسته شدن خارهای قاب پنل داخلی در هنگام کار صدای نابهنجاری تولید کرده و مشکل ساز می‌شود.

          

        

جهت خرید،نصب و تعمیرات کولر گازی با فروشگاه کولر گازی اجنرال تماس بگیرید(شماره شرکت:02134109)

          

       

 مقالات مشابه

        

داکت اسپلیت چیست و دارای چه مزایایی می باشد؟

           

آشنایی با دستگاه ایر واشر

          

بویلر چیست؟