کندانسور آبی در کولر گازی چیست؟ - فروشگاه کولر اجنرال

کندانسور ابی

           

     

در صورتی که از زاویه طرز کار و ساختمان کندانسورهای آبی را به انواع کندانسور افقی پوسته و لوله عمودی پوسته و لوله - پوسته و کویل - نوع دو لوله - تقسیم بندی می‌نمایند و رایج ‌ترین آن‌ها کندانسورهای افقی از نوع پوسته و لوله است.

    

     
در وبسایت کولر گازی اجنرال میخوانیم که گاز داغ مبرد که از کمپرسور بیرون می آید از بخش فوقانی پوسته وارد و در تمام پوسته پخش شده و در اثر جریان هوا در داخل لوله‌ها جذب حرارت گاز مبرد به صورت مایع از قسمت تحتانی پوسته بیرون می آید.

    

    
مایع خروجی از کندانسور مستقیما به طرف شیر انبساط حرکت کرده و در صورتی که مخزن مایعی در سیستم وجود داشته باشد از راه این مخزن به طرف شیر انبساط اواپراتور رانده می‌شود. در برخی از مخازن مایع لوله باریکی از بخش بالا به طرف کندانسور کشیده شده که گاز داخلی مخزن را دوباره  به کندانسور می‌فرستد تا در آنجا به مایع تبدیل شود.
کندانسورهای عمودی پوسته و لوله نیز عینا نوع افقی آن‌هاست فقط حالت استقرار آن‌ها متفاوت است و این نوع کندانسورها در سیستم‌های تبرید با ظرفیت زیاد که با آمونیاک کار می‌کنند، کاربرد دارند.

       

       
از محاسن کندانسورهای نوع پیوسته و لوله می‌توان جاگیری کم‌تر و رسوب‌گیری راحت‌تر نام برد.
کندانسورهای نوع پوسته و کویل نیز شبیه نوع اول بوده، ولی به جای لوله‌های مستقیم از لوله‌های مارپیچی به شکل کویل در داخل پوسته قرار دارد.

         

         

جهت خرید، نصب و تعمیر کولر گازی با فروشگاه تخصصی کولر گازی اجنرال تماس بگیرید(شماره شرکت:02134109)

            

          

مقالات مشابه

      

      

دستگاه زنت چیست؟

           

آیا کولر گازی تصفیه هوا هم انجام میدهد؟

         

نکاتی برای خرید کولر گازی