کولر گازی یا داکت اسپلیت؟ - فروشگاه کولر اجنرال

    کولر یا داکت

این  سوالی است که نیاز به بررسی هر دو سیستم دارد. آیا نصب داکت اسپلیت به صرفه‌تر است؟ آیا مصرف برق کولر گازی کم‌تر است؟ مشکل گرمایش کولر گازی چیست؟ این سوالاتی است که در ادامه به ان خواهیم پرداخت تا با شناخت بهتری یک سیستم سرمایشی مناسب اتخاب کنیم.

         

       

شاید  بتوان گفت تنها مشکل  داکت اسپلیت در عدم مدیریت دمای اتاق‌های مستقل از یک‌دیگر است، بخاطر اینکه داکت اسپلیت یک دستگاه مرکزی برای کل محیط مورد نظر می باشد به عنوان مثال در یک واحد 90 متری با 2 اتاق زمانی که داکت اسپلیت روشن باشد تمام محیط تهویه می‌شود و حتی در صورت نیاز به تهویه و خنک شدن یک اتاق، همزمان اتاق‌های دیگر هم زیر پوشش برودت رفته، البته با نصب دریچه‌های اتوماتیک تا حدودی می‌توان این ضعف را پوشش داد، در حالی که در کولر گازی به این شکل نیست و در صورت نصب هر کولر برای هر اتاق مستقل می‌توان این مساله را مدیریت کرد.

            

          

       
در فروشگاه کولر گازی اجنرال میخوانیم که یکی از مزایای داکت اسپلیت در مقایسه  با کولر گازی حذف تعدد کندانسور و پنل‌های دیواری است، به عنوان مثال در یک واحد آپارتمان 100 متری با 2 اتاق خواب نیاز به نصب سه کولر گازی که هر کولر شامل سه  کندانسور و سه پنل و همچنین به طور جداگانه نیاز به لوله کشی مسی دارد در حالی که در داکت اسپلیت یک دستگاه کافی که شامل یک کندانسور و یک هواساز و فقط یک لوله رفت و برگشت مسی نصب می‌شود، با این توصیف داکت اسپلیت فضای کم‌تری را اشغال و در هزینه تعمیر و نگهداری نیز  به صرفه‌تر است.

         

          

درباره گرمایش کولر گازی نیز احتمالا شنیده‌اید که گرمایش 100 درصدی ندارد و اصولا یک سیستم کمک گرمایشی محسوب می‌شود و درصورت اجرای کولر گازی در پروژه های ساختمانی نیاز به اجرای سیستم گرمایشی جداگانه مثل رادیاتور یا گرمایش از کف را دارد در حالی که داکت اسپلیت دارای گرمایش قوی است و نیاز به سیستم کمکی ندارد همچنین در گرمایش داکت اسپلیت فقط  یک لوله رفت و برگشت از پکیج یا موتور خانه لوله کشی می‌شود، در حالی که در رادیاتور پراکندگی لوله و انشعابات آن زیاد و راندمان گرمایش سیستم داکت اسپلیت خیلی بهتر از رادیاتور است و در پایان درباره قیمت تمام شده داکت اسپلیت تقربا 20 درصد ارزان‌تر از کولر گازی با رادیاتور هزینه می‌شود.

             

        

جهت خرید،نصب و تعمیر کولر گازی با کارشناسان فروشگاه کولر اجنرال تماس بگیرید.(شماره شرکت:02134109)

         

        

مقالات مشابه

          

آیا قطع صدای داکت اسپلیت ها امکان پذیر می باشد؟

              

نحوه تعویض فیلتر کولر گازی به چه صورت است؟

          

سرمایش چیست؟