نحوه تعویض فیلتر کولر گازی به چه صورت است؟

    

      فیلتر تعویض کولر گازی

    

     

تعویض فیلتر کولر گازی جهت اطمینان از عملکرد مناسب کولر، یک ضرورت است. وظیفه فیلتر در کولر گازی جلوگیری از ورود ذرات موجود در هوا به داخل دستگاه است. ورود ذرات معلق به سیستم کولر گازی در درازمدت سبب ضعف عملکرد و حتی کاهش عمر دستگاه می‌شود. تعویض به‌موقع و رسیدگی به فیلتر کولر گازی همینطور از ورود مواد حساسیت‌زا به داخل خانه جلوگیری می‌کند.

           

          

در کولر گازی‌هایی که بخش اصلی دستگاه در خارج از خانه قرار دارد که به وسیله‌ی سیستم الکتریکی و لوله هوا یا یک مجرا به یک اسپلیت در داخل خانه وصل شده، فیلتر اکثرا در داخل خانه قرار دارد. درصورتی‌که موفق به پیدا کردن فیلتر نشدید، دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کنید، می‌توانید از این طریق محل دقیق فیلتر را پیدا کنید.

        

         

در فروشگاه کولر گازی اجنرال میخوانیم که بعد از یافتن فیلتر، همه ی پیچ‌های بخشی که فیلتر را پوشانده از آن جدا کرده، پیچ‌ها را در محلی مطمئن قرار دهید، چون به آن‌ها احتیاج پیدا می‌کنید! حال فیلتر را از دستگاه بیرون کنید. در برخی دستگاه‌ها فیلتر با یک نوار فلزی پوشانده شده که جهت دستیابی به فیلتر، این نوار باید برداشته شود.

        

        

ابعاد خارجی فیلتر را اندازه‌گیری کرده و یا روی جعبه دستگاه به دنبال هر نوع ابعاد و شماره‌ای که مشخص‌کننده سایز فیلتر باشد بگردید. جهت خرید فیلتر جدید ابعاد یادداشت شده را همراه داشته باشید. فیلترهای کولر گازی موجود در بازار انواع گوناکون دارند، از فیلترهای ارزان قیمت که جهت مدت کوتاهی کار می‌کنند تا  فیلترهای گران قیمت‌تر که عمر زیادتری داشته و توانایی مانع شدن  از مواد حساسیت‌زای موجود در هوا را نیز دارند. شما باید با توجه به نیاز خود فیلتر مناسب را خریداری کنید.

          

         
        
در فروشگاه کولر اجنرال مطالعه میکنیم که به همان شیوه ای که فیلتر کهنه را از دستگاه خارج کردید، فیلتر نو را جایگزین کنید. دقت داشته باشید که فیلتر را پشت و رو در دستگاه قرار ندهید. جهت جلوگیری از این مشکل راهنمای روی جعبه فیلتر را مطالعه کنید. اکثرا روی فیلتر نوشته‌شده که از کدام سمت هوا وارد (Air-In) و از کدام بخش خارج (Air-Out) می‌شود.

        

       

پوشش و درب فیلتر را که جهت دستیابی به فیلتر از روی کولر برداشته‌اید، جایگزین کنید. به خاطر داشته باشید که پیچ‌های دستگاه را محکم کنید تا مانع از ورود هرگونه ماده مزاحم به داخل دستگاه شوند.

           

        

جهت خرید،نصب و تعمیر کولر گازی با فروشگاه کولر گازی اجنرال در سه راه امین حضور تماس بگیرید(شماره تماس:02134109)

          

         

مقالات مشابه

        

       

سیستم هیدرونیک چیست؟

              

کاویتاسیون چیست؟

         

آیا قطع صدای داکت اسپلیت ها امکان پذیر می باشد؟