سیستم هیدرونیک چیست؟ - فروشگاه کولر اجنرال

سیستم هیدرونیک

سیستم‌های هیدرونیک سیستم‌هایی هستند که از آب یا بخار به عنوان واسط انتقال دهنده گرما استفاده می‌کنند.

در بعضی جاها کلمه «هیدرونیک» فقط به سیستم‌های گرمایشی کف دورانی مربوط می‌شود که تقریبا محدودتر از آنچه ما در این متن استفاده می‌کنیم می‌باشد.

سرد کننده آب می‌توان در واحد هواگردان اصلی و جهت گرم کردن دوباره کویل در سیستم‌های کوره و VAV استفاده کرد. در این بخش سیستم‌هایی را بررسی میکنیم که تجهیزات آب گرم کن و آب سردکن، بیشتر گرم کننده‌ها و سردکننده‌ها را فراهم می‌کند.

در وبسایت کولر گازی اجنرال میخوانیم که این سیستم‌ها در برخی ساختمان‌ها با بخار فشار پایین به جای آب گرم جهت گرم کردن استفاده خواهد شد. این عملیات اصولاً مشابه سیستم‌های آب داغ با خروجی بیشتر ناشی از دمای زیادتر بخار است. به هر حال کنترل این سیستم‌های بخار قاعدتاً به دلیل درجه حرارت بخار نامرغوب است.
با توجه به سیستم‌های ASHRAE2001 and Equipment Handbook در مورد سیستم‌های بخار و بخارپز بحث می‌کند. ویژگی‌های بخار، تئوری جریان دو فازی و اندازه گیری لوله بخار ASHRAE 2001 Fundamental Handbook مورد سنجیدن قرار می‌گیرد.
سیتسم‌های هیدرونیک به دلیل  قابلیتشان در به وجود آوردن خروجی بر اساس مورد احتیاج اغلب به صورت مشترک جایی استفاده می‌شوند که بار گرمایشی و سرمایشی متغیر و مرتفع رخ می دهد. این‌ها به صورت خاص هستند.
مدار دورانی با گرمای خورشیدی یا ناحیه دورانی در اقلیم های سرد و منجمد که گرما زیادتر هدر می رود.

کارشناسان وبسایت کولر گازی اجنرال در ادامه این مبحث میگونید که ورودی راهرو یک ساختمان در اقلیم سرد مثالی از کاربرد ایده‌آل برای این سیستم هاست. آن‌ها متناوباً در ساختمان‌های اداری، بیمارستان‌ها، مدارس، ساختمان ها، هتل‌ها،  آپارتمان‌ها و آزمایشگاه‌های تحقیقاتی در مجاورت با سیستم‌های خنک کننده هوا و تهویه کاربرد دارند.

       

        
مزایای سیستم‌های هیدرونیک:

            
 - عایق صوتی، تأمین فضای ساکت
 - صرفه جویی، به دلیل هزینه‌ی پائین، مقدار بالای گرما از تجهیزات موضعی کوچک
 - انتقال یکسان گرما اطراف ساختمان
 - تأثیر انرژی، مصرف انرژی کم‌تر در بار پایین

         

          
مضرات سیستم‌های هیدرونیک:

          

             
 - تهیه هوای خروجی جهت تهویه در این سیستم‌های کم است، خطر در نشتی و انجماد
 - رطوبت، کنترل این دستگاه کم است.

      

      

جهت خرید،نصب و تعمیر کولر گازی با فروشگاه کولر گازی اجنرال تماس بگیرید(شماره شرکت:02134109)