کولر گازی چیست؟ - فروشگاه کولر اجنرال

کولر گازی

شناخت انواع کولر گازی و کاربرد آنها در تهویه مطبوع

     

    

به صورت کلی کولر گازی وظیفه جذب هوای گرم داخل  و تولید هوای خنک و مطبوع از راه فرایند تبخیر مایع مبرّد به گاز در اواپراتور کولر را دارا می باشد .در فروشگاه کولر گازی اجنرال میخوانیم که کولر گازی از یک بخارکننده برای جذب گرمای هوا (اواپراتور)، یک کمپرسور برای متراکم کردن گاز مبرّد، یک کندانسور خارجی برای خنک کردن مبرد، شیر انبساط تشکیل گردیده است .کولر های گازی را می توان به دو گروه کولرهای دو تکه یا همان اسپلیت ها و کولر گازی یک تکه (پنجره ای یا پرتابل) تقسیم بندی نمود .
 در فروشگاه کولر گازی اجنرال میخوانیم که کولر گازی دو تکه یا همان اسپلیت ها از دو پنل داخلی و پنل خارجی (کندانسور) تشکیل گردیده است . قسمت داخلی را ، یونیت داخلی یا پنل داخلی (اواپراتور) و همینطور بخش بیرونی را ، یونیت خارجی یا پنل بیرونی (كندانسور)می نامند.
کمپرسور در واقع موتور یا قلب کولرهای گازی و اسپلیتها می باشد که بدلیل قرار گرفتن آن در بخش خارجی دستگاه صدای حاصل از کار کرد دستگاه به داخل ساختمان منتقل نمی شود، لذا احساس راحتی و آرامش صوتی بیشتری حاصل می گردد. کمپرسورها یا موتور کولرگازی را می توان در سه نوع کمپرسور پیستونی حاره ای،کمپرسور اسکرال و کمپرسور روتاری تقسیم بندی نمود .

اسپلیت ها را نیز می توان در انواع گوناگونی از جمله اسپلیت های دیواری، ایستاده، سقفی، کاستی و ... تقسیم بندی نمود .
کولرگازی یک تکه پنجره ای بسیار متداول بوده و محل نصب آنها در داخل قاب پنجره می باشد .اکثرا نوع کولر های گازی قدیمی به علت نوع کمپرسور آن ها، دارای مصرف برق زیادتری نسبت به انواع دیگر کولر گازی می باشند.کولرهای اسپلیت پرتابل هم که چند سالی است وارد بازار گردیده از نوع کولرهای یک تکه و یکپارچه می باشند.
از لحاظ مصرف انرژی اسپلیت ها را می توان در نوع کم مصرف دارای سطح انرژی A  که مجهز به اینورتر می باشند و نوع دیگر یا معمولی دارای سطح انرژی B تقسیم بندی نمود.

        

       

جهت خرید،نصب و تعمیر کولر گازی با فروشگاه کولر گازی اجنرال واقع در سه راه امین حضور تماس بگیرید(شماره شرکت:02134109)

          

         

مقالات مشابه

            

            

پنکه به چه صورت هوای محیط را خنک می کند؟

                

اطلاعاتی درباره ی کار نکردن فن کولر گازی

           

چه زمانی از داکت اسپلیت استفاده میکنیم؟