علائم سوختن موتور کولر گازی اسپلیت چیست؟

       

     

   سوختن موتور کولر گازی

         

         

      

موتور کولر گازی یا کمپرسور در حقیقت همان قلب کولر گازی اسپلیت می باشد، چنانچه که موتور کولر گازی بسوزد، کولر گازی دیگر کار نمی کند . به بیانی دیگر در صورتی که کمپرسور دستگاه شما کار نکند، کولر شما هیچ سرمایی ندارد . سوختن موتور کولر گازی اسپلیت، یکی از معمول ترین ایرادات و مشکلات در کولر گازی اسپلیت محسوب می شود.

        

    

علائم سوختن موتور کولر گازی اسپلیت

     

    

1-نداشتن سرمای کافی : اگر کولر گازی خود را روشن کردید و بعد از گذشت حدود یک ربع متوجه شدید که کولر فضا را خنک نکره است و مثل همیشه کار نمی کند، به احتمال زیاد موتور کولر گازی اسپلیت شما سوخته است . بنابراین یکی از اصلی ترین علائم سوختن موتور کولر گازی نداشتن سرمای کافی می باشد.

      

   
2-نداشتن ارتعاش : هنگامی که کولر گازی اسپلیت را روشن می کنید و شیر های کولر گازی گرم می شود، اما شما ارتعاش کولر گازی را حس نمی کنید، ممکن است خازن و یا کمپرسور سوخته باشد .

    

   
3-پریدن مکرر کلید مینیاطوری : اگر کلید مینیاطوری یا همان فیوز برق به صورت مکرر می پرد، می تواند یکی از نشانه ها و علائم سوختن موتور کولر گازی باشد 

        

      

علت های سوختن موتور کولر گازی چیست؟

     

       

-کم شدن مبرد : یکی از اصلی ترین دلیل های سوختن موتور کولر گازی، نبود گاز کافی یا کم بودن گاز در کولر گازی اسپلیت می شود . چنانچه که گاز کولر گازی اسپلیت کم باشد و یا تمام شده باشد، و در همین وضعیت کولر را روشن کنید، سییمی شود که موتور کولر گازی اسپلیت شما بسوزد .

       

         

ولتاژنا مناسب : یکی دیگر از مورد هایی که سبب سوختن موتور کمپرسور می شود، نوسانات برق می باشد . در صورتی که برق نوسان کند، موتور کولر گازی، روند کار کردنش قطع می شود، به صورتی که کمپرسور زمان کار کردن زیر بار می ماند، در این صورت برق روی سیم پیچ وجود دارد و سیم پیج به شدت آمپر می کشد، و توانای راه اندازی قطعات داخلش را ندارد، در این صورت موتور اورلود می شود و همین موضوع قادر است سبب سوختن کمپرسور کولر گازی شود .

         

           

کثیف بودن کندانسور : همینطور در صورتی که کمپرسور کثیف باشد نیز قادر است سبب سوختگی موتور کولر گازی شود . از آن جایی که گاز داغ وارد کندانسور می شود، چنانچه که کندانسور کثیف باشد، نمی تواند گرمای گاز داغی که وارد کندانسور می شود را تخلیه کند . همین امر سبب می شود تا فشار گاز بسیار بالا برود مثلا چنانچه که کندانسور کثیف شود، فشار گاز به ۹۰ می رسد . بالا رفتن فشار گاز سبب بالا رفتن آمپر می شود و سبب می شود که کمپرسور بسوزد .

         

         

وجود هوا در لوله ها : هوا به هیچ عنوان نباید داخل لوله های کولر گازی شود، به این دلیل که وجود هوا در لوله های کولر گازی سبب می شود که روغن موتور خراب شود،  هوا سبب اکسید شدن بخش های داخلی موتور می شود، با زنگ زدن قسمت های داخلی کولر گازی، موتور دچار ساییدگی می شود . در صورتی که هوا وارد لوله های کولر گازی شود باید توسط نصاب یا متخصص تعمیر کولر گازی اسپلیت، باید همه ی هوای موجود در لوله ها با استفاده از دستگاه وکیوم از آن خارج شود .

     

     

معیوب بودن سیم پیچ : همینطور یکی دیگر از دلیل ها های سوختن موتور کولر گازی اسپلیت، معیوب بودن سیم پیچ راه انداز یا کمکی می باشد، که این حالت باعث می شود که موتور کولر گازی بسوزد . همچنین نا مرغوب بودن و پایین بودن کیفیت سیم های استفاده شده در موتور نیز سبب سوختن موتور کولر گازی اسپلیت می شود .

           

             

قیمت تعمیر کمپرسور کولر گازی اسپلیت

      

          

کندانسور یا همان موتور کولر گازی، قطعه ای است که روی بونیت بیرونی کولر گازی اسپلیت نصب می شود . این قطعه شبیه به رادیات ماشین می باشد .

       

موتور کولر گازی یکی از گران ترین و اصلی ترین بخش های کولر گازی می باشد، لذا تعمیر و تعویض آن جز تعمیرات گران قیمت محسوب می شود . در صورت خرابی موتور کولر گازی، امکان گردش گاز در مدار وجود ندارد و کولر قادر نیست سرما تولید کند . لذا باید این قطعه توسط یک تعمیر کار متخصص تعویش شود تا کولر گازی بتواند مجددا استفاده شود .

       

       

دلیل اصلی سوختن موتور کولر گازی چیست ؟

     

            

در صورتی که  عایق های موتور کولر گازی به هر علتی از بین برود، و سبب اتصال و قطع سیم های موتور شود، سبب می شود که موتور کولر گازی اسپلیت یا همان کمپرسور کولر گازی اسپلیت بسوزد .

         

             

توجه:

        

زمانی که کولر را روشن می کنید، و متوجه می شوید که کولر سرمای کافی را ندارد و باد خنک پرتاب نمی کند، باید هرچه سریع تر کولر گازی را خاموش کنید و با تکنسین مربوطه تماس بگیرید(02134109) . در صورت بی توجهی به خاموش کردن کولر گازی اسپلیت، ممکن است ولتاژ برق بالا برود و سبب اورلود کمپرسور شود و در نتیجه کمپرسور بسوزد .

سرویس به موقع کولر گازی را هیچ گاه فراموش نشود و اهمیت آن را جدی بگیرید . سرویس به موقع کولر گازی می تواند عمر کولر گازی اسپلیت را افزایش دهد و سبب بهبود در کارکرد کولر گازی شود، همینطور از بروز مشکلات احتمالی در کولر گازی جلوگیری کند . سرویس کولر گازی باید هر ۶ ماه یکبار انجام شود . برای سرویس کولر گازی اسپلیت خود، می توانید با شماره تلفن های موجود در این صفحه تماس حاصل کنید.

      

        

جهت خرید، تعمیر و نصب کولر گازی اجنرال با فروشگاه اینترنتی کولر گازی اجنرال تماس بگیرید(شماره شرکت:02134109)

          

          

مقالات مشابه

       

علت باد گرم زدن کولر گازی چیست؟

              

علت خروج بخار از کولر گازی چیست؟

           

علت های کاهش سرمایش کولر گازی چیست؟