تعمیر برد کولر گازی اجنرال چگونه است؟ - نمایندگی کولر اجنرال

 تعمیر برد کولر گازی اجنرال

         

      

برد کولر گازی چیست؟

          

         

یکی از مهم ترین بخش ‌های کولر گازی برد آن می‌باشد.برد کولر گازی همانند مغز انسان عمل مینماید یعنی هر کاری که کولر گازی انجام دهد باید دستور آن را برد صادر کند.
چنانچه که برد دچار مشکل شود هیچ دستوری جهت کار کردن کولر گازی صادر نمی‌شود و باعث از کار افتادن کولر گازی به صورت کلی خواهد شد.
برد الکترونیکی ارتباط مستقیم با برق دارد.

       

در صورتی که کولر گازی شما احتیاج به عیب یابی و تعمیر دارد مواظب باشید که این کار را به دست اشخاص آماتور نسپارید به این دلیل که سبب بروز مشکلات تازه تری در کولر گازی شما خواهد شد.

             

                
بهتر است این کار را به دست افراد حرفه ای بسپارید تا به بهترین شکل ممکن عیب یابی و تعمیر کولر گازی را برای شما انجام دهند.

          

         

عیب یابی برد کولر گازی

         

برد کولر گازی یکی از حساس و پیچیده ترین بخش های کولر گازی می‌باشد که در این قسمت می‌خواهیم شما را با عیب یابی برد کولر گازی آشنا کنیم تا در صورت بروز مشکل بتوانید خودتان عیب یابی و تعمیر برد کولر گازی را انجام دهید.

            

     

خرابی رله اصلی (پاور)

          

رله به یک سوئیچ الکترومکانیکی برد کولر گازی اطلاقمی‌شود که تشکیل شده از تعدادی کنتاکت و بوبین می‌باشد.
چنانچه که رله خراب شود تاثیر مستقیمی‌روی کارکرد کمپرسور و فن کولر گازی می‌گذارد که جهت تعمیر برد کولر گازی رله را از روی برد خارج کنید و بعد از آن به کمک آمپرمتر آن را تست کنید در صورتی که مشکل نداشت بخش دیگری را بررسی کنید.

       

      

سوختن آی سی

           

اگر مشکل کولر گازی شما از رله آن نبود سپس برای عیب یابی برد کولر گازی باید آی سی ULN2003 را بررسی کنید تا مطمئن شوید ایراد از برد است یا خیر.
زمانی که با استفاده از کمپرسور متوجه شدید مشکل از آن است می‌توانید آی سی را تعویض کنید.

          

     

جهت تعمیر برد کولر گازی اجنرال Ogeneral در وبسایت 909909  درخواست آنلاین انجام داده تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند،در صورت فوری بودن درخواست با شماره 02134109 تماس بگیرید.

           

             

ترانسفورماتور و رگولاتور

         

          

ترانسفورماتور و رگولاتور یکی از قطعه های روی برد است که برق ورودی به دستگاه را از 220 ولت به 12 یا 24 ولت تبدیل می‌کند.
چنانچه که این قطعه را بررسی کردید و فهمیدید که سوخته است می‌توانید آن را با بهره بردن از دستگاه لحیم به آرامی‌جدا کنید و بعد از آن یک ترانسفورماتور تاطه به جای آن بگذارید و آن را به درستی روی برد لحیم کاری کنید.

                

           

مادون قرمز

          

از دیگر ویژگی های کولر گازی خاموش و روشن شدن آن به وسیله کنترل از را دور می‌باشد که عملکرد به وسیله مادون قرمز انجام می‌شود.
مادون قرمز در بخش جلویی پنل قرار گرفته و به وسیله یک سیم بر روی برد نصب میگردد.
چنانچه که کنترل شما کار نکرد می‌توانید عیب یابی برد کولر گازی را انجام دهید و آن سیم که مادون قرمز را به برد وصل می‌کند بسنجید تا در صورتی که قطع شده بود آن را وصل کنید و تعمیر برد کولر گازی خود را انجام دهید.

           

          

شل شدن فیش‌ها و سیم‌های برق

           

در بعضی مورد ها  فیش‌ها و سیم‌هایی که برق و دیگر بخش ها را به هم متصل می‌کند شل می‌شوند و سبب بروز اختلال در عملکرد برد خواهند شد.
با خارج کردن و دوباره وصل کردن آن‌ها می‌توانید اگر مشکل این باشد آن را رفع کنید.
در بعضیرموارد فیش‌ها پوسیده می‌شوند که برای تعمیر برد کولر گازی در این حالت باید آن را تعویض کنید.

            

            

تعویض مقاومت (وریستور)

          

مقاومت‌ها سر راه قطعات حساس مانند آی سی‌ها و … قرار می‌گیرند و اجازه نمی‌دهند که ولتاژ جریان اضافی برق به آن‌ها لطمه وارد کند.
در بعضی موارد برای عیب یابی برد کولر گازی می‌توانید به کمک آمپرمتر مقاومت‌های روی برد را بسنجید اگر سوخته بودند آن‌ها را تعویض کنید.
برای تعویض مراقب باشید که پایه‌های قطعات را نشکنید چرا که به سختی خارج می‌شوند.

          

        

خازن

           

        

یکی دیگر از قطعه های روی برد خازن راه انداز می‌باشد.

      
جهت سنجیدن خازن راه انداز از اهم متر استفاده کنید و با بهره بردن از آن از صحت کارکرد خازن مطمئن شوید در صورتی که در حین عیب یابی برد کولر گازی اهم متر هیچ نوع عکس العملی نشان نداد باید اطلاع داشته باشید که خازن سوخته است و باید آن را تعویض کنید.

                 

           

تعویض برد کولر گازی

         

      

در بیشتر مواقع در زمان عیب یابی برد کولر گازی متوجه می‌شوید که برد کولر گازی به صورت کلی سوخته است و تنها راه حل تعمیر برد کولر گازی تعویض برد به صورت کلی است.

              

1. جهت تعویض و تعمیر برد کولر گازی در آغاز باید پیچ‌های بدنه آن را باز کنید بعد از آن با یک توری رو به رو می‌شوید که جهت جلوگیری از ورود گرد و غبار به داخل  برد می‌باشد پیچ‌های آن را هم باز می‌کنید و توری را از جلوی آن برمی‌دارید.

2. در مرحله بعدی سیم‌ها را به صورت صحیح بسنجید و در صورتی که در ذهنتان نمی‌ماند بهتر است از آن‌ها عکس بگیرید تا در زمان نصب برد جدید آن‌ها را به طور صحیح وصل کنید.

3. سیم‌هایی که برد را به بخش ‌های دیگر کولر گازی وصل کرده اند به کمک سیم چین ببرید.

4. در مرحله بعدی تعویض و تعمیر برد کولر گازی، برد را از درون دستگاه بیرون کنید.

5. برد تازه ای را که خریداری کرده اید و از پیش امتحان کرده اید و از درست بودن آن مطمئنید را با برد دستگاه مقایسه کنید و مطمئن شوید که برد جدید مناسب دستگاه است.

6. در مرحله بعدی تعویض و تعمیر برد کولر گازی، برد جدید را مطابق با اتصالات برد پیشی که از جای خود جدا کرده اید را در محل مناسب قرار دهید، سیم و اتصالات آن را مطابق با عکسی که گرفتید نصب کنید.

7. در مرحله پایانی تعویض و تعمیر برد کولر گازی توری را روی آن قرار داده و با پیچ ببندید و بعد از آن بدنه را با پیچ محکم در جای خود قرار دهید.

تعویض برد کولر گازی شما انجام شد در صورتی که توانایی انجام این کار را ندارید از نمایندگی‌های عیب یابی و تعمیر برد کولر گازی در محل کمک بگیرید.

      

       

نکته ی مهم

         
برد یکی از حساس ترین قسمت ‌های کولر گازی است که هر کسی قادر نیست به عیب یابی و تعمیر آن بپردازد.
عیب یابی و تعمیر برد کولر گازی بهتر است به واسطه نیروهای متخصص و حرفه ای انجام شود.

         

    

جهت تعمیر برد کولر گازی اجنرال Ogeneral در وبسایت 909909  درخواست آنلاین انجام داده تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند،در صورت فوری بودن درخواست با شماره 02134109 تماس بگیرید.

         

        

هزینه و اجرت عیب یابی و تعمیر برد کولر گازی با دقت به مشکل برد کولر گازی شما تعیین می‌شود.
برای نمونه در صورتی که نیاز باشد برد به صورت کلی تعویض شود دستمزد آن برابر با تعویض خازن یا مادون قرمز نیست.
بخاطر نوسانات قیمت‌ها، هزینه عیب یابی و تعمیر برد کولر گازی در این بخش بیان نمی‌شود.
باید اطلاع داشته باشید که هزینه قطعاتی که برای شما تعویض می‌کنند جدا از هزینه عیب یابی و تعمیر برد کولر گازی است.
هزینه عیب یابی و تعمیر برد کولر گازی بعد از تعمیر تعیین می‌شود به این دلیل که تا هنگامی که عیب یابی صورت نگیرد مشکل برد هم مشخص نیست که هزینه دقیقی برای آن در نظر گرفته شود.

               

      

مقالات مشابه

       

فیلتر درایر چیست؟

             

قیمت کولر گازی اجنرال 36000 چه مقدار است؟

        

فن کویل چیست؟