شیوه شستشوی پنل داخلی و خارجی کولر گازی اجنرال

شستشوی کولر گازی

       

شیوه شستشوی پنل داخلی و خارجی کولر گازی اجنرال : کویل های اواپراتور یا همان رادیاتور پنل داخلی کولر گازی در مدت زمان طولانی جرم و گرد و غبار می گیرند پیش از اواپراتور فیلتر نصب شده که آن ها نیز باید تمیز گردند و با وجود فیلتر باز هم مقداری از این جرم و گرد و غبار به اواپراتور می رسد و باید هر چند سال یک بار اواپراتور( رادیاتور پنل داخلی ) کامل شسته گردند مقدار این کثیفی به محل نصب کولر گازی بستگی دارد. کندانسور یا پنل بیرونی هم که در فضای آزاد نصب شده و گرد و غبار بالایی جذب می کند که باید هر چند ماه یکبار شستشو گردد.

      

    

در صورتی که کمی دانش فنی دارید و آدم خلاق و دست به آچاری هستید قادرید به آسانی خودتان پنل داخلی کولر گازی را بشویید فقط مواظب باشید که کار اشتباهی انجام نگیرد که هزینه هایتان بیشتر گردد و ایمنی را به صورت کامل رعایت کنید.

           

          

مراحل شستشوی پنل داخلی کولر گازی اجنرال در حالت نصب

           

          

۱-قطع کردن برق کولر گازی

         

جهت شستشوی پنل داخلی یا همان اواپراتور در آغاز برق اصلی ورودی کولر گازی را از فیوز مینیاتوری قطع نمایید و مطمئن شوید که برق کولر گازی قطع شده است.

          

         

۲-باز کردن قاب پنل

        

در آغاز درب روی فیلتر ها را باز کنید و کامل درب را خارج نمایید  و بعد فیلتر ها را بیرون بیاورید، بعد از آن پیچ های قاب اصلی را گشوده و زبانه خارها را از بالا و پائین آزاد کنید و تا قاب را پتوامید کامل از روی اواپراتور خارج کنید.

        

         

۳-نصب یک کاور آبریز

           

یک کاور آبریز که از پیش خریداری نموده اید را به صورت درست نصب کنید، دقت داشته باشید که کاور از پشت به دیوار چسبده باشد و لبه آن زیر پنل قرار بگیرد تا آب شستشو به دیوار آسیب نرساند.

           

          

۴-شستشوی اواپراتور

          

مواظب باشید که سمت راست پنل سیستم برق و برد الکترونیکی نصب شده و به هیچ عنوان حتی یک قطره آب نباید با آن محل برخورد داشته باشد جهت اطمینان بیشتر پیش از آبپاشی و شستشو، آنجا را با پلاستیک و چسب به صورت کامل بپوشانید. حالا میتوانید با یک آبپاش و یا بخارشور اواپراتور را بشورید. پیشنهاد میکنیم که از بخارشوی استفاده نمایید.

         

         

باز کردن و شستشوی پنل داخلی کولر گازی ( اواپراتور )

          

        

گهکاهی به دلیل شرایط نصب و یا محل نصب همانند محیط شلوغ کار و غیره نمیتوانید پنل را سر جای خود شستشو دهید و حتما باید پنل داخلی باز شود برای این کار مطمئنا باید یک سرویسکار کولر گازی ابتدا گاز کولر گازی اجنرال را جمع کند و سپس پنل را از لوله های مسی و کابل های برق جدا نمایید سپس در محیط دیگر پنل را شستشو دهد.

           

         

چرا استفاده از بخار شوی بهتر است ؟

            

بخار شوی به علت گرمای زیاد و فشار بخار آب قادر است کویل های اواپراتور را به خوبی تمیز کند.

        

پس از شستشو مطمئن شوید که به هیچ عنوان آب به قطعات الکترونیکی و الکتریکی نرسیده در صورتی که ابهام دارید همه جا را سنجیده و بعد کولر گازی را روشن کنید در صورتی که آب به این قطعات نفوذ کرده حتما از یک تعمیرکار کولر گازی کمک بگیرید.

           

           

مراحل شستشوی کندانسور یا پنل بیرونی کولر گازی

                

         

۱- اطمینان از قطع بودن برق کولر گازی اجنرال

             

شستشوی کندانسور : پس از شستشوی پنل داخلی کولر گازی حالا باید کندانسور کولر گازی را نیز کاملا بشورید. در این بخش شستن کندانسور هم همانند پنل داخلی باید قدم به قدم جلو برویم. باز هم مطمئن شوید که برق کولر گازی را کاملا قطع کرده اید.

       

      

۲- باز کردن درب روی کندانسور

        

درب روی کندانسور به دست ۸ تا ۱۰ پیچ به بدنه بسته شده در آغاز پیچ ها را گشوده و درب بالایی کندانسور را بیرون بیاورید.

     

      

۳ -شستشوی کندانسور

          

درون پنل بیرونی سمت راست، کمپرسور و قطعات الکتریکی و الکترونیکی نصب شده اند. در صورتی که میتوانید با نایلون و چسب آن بخش را کامل بپوشانید تا آب به این قسمت برخورد نکند حالا پس از رعایت این کار ها میتوانید کندانسور را با آب بشورید در صورتی که در اینجا هم میتوانید از بخارشوی و یا کارواش خانگی با فشار پائین استفاده کنید و پره های کنداسور را به صورت کامل تمیز کنید. جلوی کندانسور یک موتور فن نصب گردیده که نگران آبریزی روی این قسمت نباشید اما باز تا جایی که میتوانید مراقب باشید که آب پائین تری به آن بخش برسد.

        

      

شستشوی کندانسور چه تاثیری دارد؟

         

         

شستشوی پنل خارجی کولر گازی در سرمادهی ، بازده کولر و کم شدن مصرف برق شما تاثیر خیلی زیادی خواهد داشت.

    

     

مقالات مشابه

         

عملکرد کندانسور کولر گازی اجنرال به چه صورت می باشد؟

            

لیست قیمت کولر گازی اجنرال موتور کاوازاکی ژاپن

        

نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش اجنرال در شهر قدس