عملکرد کندانسور کولر گازی اجنرال به چه صورت می باشد؟

         

    کندانسور کولر گازی اجنرال

مجموعه ای از لوله های مسی و صفحه های آلومینیومی مشبک  با طراحی ویژه می باشد که در قسمت بیرونی  دستگاه (outdoor) قرارگرفته و وظیفه آن جذب گرمای گاز مبرد (در حالت سرمایش) ، یا بیرون کردن سرمای آن (در حالت گرمایش) و انتقال به محیط خارج می باشد.

      

     

البته بعضی تولید کنندگان در ایجاد لوله های اواپراتور و کندانسور از فلزات دیگری به غیر از مس نیز استفاده می نمایند، ولیکن در حال حاضر بهره بردن از لوله های مسی مناسب ترین گزینه می باشد.

     

      

کارکرد فن کندانسور کولر اجنرال در درون کولر گازی یا هر سیستم تهویه دیگری در یک دمای معین است که قادر است در آن دما بدون خطر کار خودش را انجام دهد.اطلاعات مربوط به این امر در برچسب نام موتور درج می شود.البته اکثر موتورهای فن کندانسور در دمایی تا حدود 150 فارنهایت کار می کنند.

      

       

در ساختار کندانسور کولر گازی اجنرال کلاف مارپیچی وجود دارد که دارای پره هایی می باشد که سبب افزایش سطح تماس میان  ماده با دیواره ها می شود همین امر روند خنک سازی را تسریع می بخشد.اکثرا در ساخت بدنه ی کندانسور از آلیاژ مس استفاده می شود به این ذلیل که تاثیر مطلوب و مقبولی در تبادل انرژی دارد.ولی چگونگی عملکرد این واحد از کولر گازی بدین گونه است که در آغاز کمپرسور ماده مبرد داخل محفظه را متراکم کرده و بعد از فشرده سازی با فشار بالا آن را به سمت کندانسور هدایت می کند.کندانسور در اثر تبادل حرارت با محیط بیرونی، دمای گاز مبرد را کم کرده و در اثر خنک شدن تبدیل به مایع می شود.

       

         

در اثر این عملکردی که کندانسور کولر گازی اجنرال دارد مقداری گرما تولید میگردد به همین علت سازندگان دورن پنل خارجی و در کنار کندانسور یک فن دمنده ی قدرتمند ایجاد کرده اند که هوای گرم ساخته شده را به محیط خارجی هدایت می کند.

         

         

مقالات مشابه

            

لیست قیمت کولر گازی اجنرال موتور کاوازاکی ژاپن

             

نمایندگی اجنرال در شهر قدس

             

نمایندگی نصب کولر گازی اجنرال در تهران