سوالات کولر گازی اسپلیت اجنرال

سوالات رایج در مورد کولر گازی

در این مقاله از سری مقالات کولر گازی اجنرال قصد داریم پرسش هایی را که معمولا در مورد کولر گازی برای شما کاربران عزیز مطرح است را بیان کنیم.

بنابراین توصیه می شود قبل از خرید کولر گازی این مقاله را مطالعه فرمایید تا پاسخ بسیاری از سوالات خود را بیابید.

کولر گازی از نوع اسپلیت چیست ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که اسپیلت یکی از متداول ترین انواع کولر گازی است که دارای دو واحد می باشد. واحد داخلی آن ، همان پانل کولر گازی است که در داخل ساختمان نصب می شود و بخش خارجی آن کندانسور می باشد.

منظور از کلاس آب و هوایی در انواع کولر گازی چیسنت ؟

  • کلاس T1 ، انواع کولر گازی مناسب برای مناطق معتدل می باشند. این دستگاه ها را می توان برای مناطقی همچون تهران، کرج و بخش های شمالی کشور که دارای اقلیم معتدل هستند استفاده کرد. محدوده دمایی در این نوع کولر گازی اغلب تا 43 درجه و گاها تا 46 درجه می باشد.

  • کلاس T3 طبقه بندی دمایی دیگری در کولر گازی است که بیانگر مناسب بودن دستگاه برای اقلیم گرمسیر می باشد. استان هایی همچون خوزستان ، هرمزگان و از این قبیل می توانند از این مدل کولر گازی بهترین استفاده را نمایند. حداکثر دمای قابل تحمل در این مدل کولر گازی تا 52 ، 55 و گاها تا 60 درجه سانتی گراد می باشد.

آیا می توان از کولر گازی تروپیکال یا حاره ای در مناطقی نظیر تهران که دارای اقلیم معتدل هستند استفاده کرد؟

در پاسخ به این سوال باید چنین گفت که اگرچه استفاده از کولر گازی حاره ای در مناطق معتدل ضرورتی ندارد، با این حال امکان استفاده از آنها در مناطق معتدل نظیر تهران و نیمه شمالی کشور وجود دارد.

فاصله زمانی بین شارژ گاز و سرویس کولر گازی چقدر است؟

در انواع کولر گازی پنجره ای و کولر گازی پرتابل که دارای یک چرخه بسته هستند تا هنگامی که دستگاه تولید هوای خنک به اندازه کافی را دارد،

نیازی نیست اما در انواع اسپیلت به دلیل باز بودن سیکل عملکرد و اتصالات مختلف نیاز به سرویس هر ساله دارند.

هزینه شارژ کولر گازی چقدر است ؟

شارژ گاز در کولر گازی دو نوع است که عبارت است از شارژ گاز 22 فریون و شارژ گاز 410 یا 407. در صورتی که شارژ گاز از نوع اول ( فریون 22) باشد،

برای شارژ سالیانه این هزینه 40 الی 50 هزار تومان می باشد و لی شارژ گاز کامل که در هنگام خلی شدن گاز کولر گازی به صورت کامل انجام می شود، چیزی در حدود 60 تا 90 هزار تومان می باشد.

این قیمت ها برای شارژ کاز 410 یا 407 ، اگر شارژ سالیانه انجام شود 60 هزار تومان الی 70 هزار تومان می باشد و برای شارژ کامل ، هزینه ای در حدود 80 تا 110 هزار تومان نیاز است.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#کولرگازی_اجنرال, #سوالات_متداول_کولر_گازی, #سوالات_رایج_درمورد_کولر_گازی, #سوالات_مختلف_درباره_کولر_گازی, #برند_برتر_کولر_گازی, #بهترین_کولر_گازی_اسپلیت, #بهترین_برند_کولر_گازی, #بهترین_کولر_گازی_کم_مصرف , #اطلاعات_در_مورد_کولر_گازی