مشکلات شایع کولر گازی اجنرال

علت کم شدن قدرت پرتاب باد کولر گازي و پرتاب دوده چيست؟

کم شدن پرتاب باد کولر گازي، پرتاب دوده يا لکه‌هاي سياه از داخل کولر گازي اين‌ها مشکلاتي است که شايد بسياري از افرادي که از کولر گازي استفاده مي‌کنند با آن مواجه شده باشند. ما در اين مقاله از دليل بروز اين مشکلات را براي شما مي‌گوييم و اينکه چگونه مي‌توانيد آن را برطرف کنيد.

يکي از وظايف اصلي کولر گازي اين است که هواي محيط را از روي کويل‌هاي خود عبور دهد تا بتواند به وسيله سيکل سرمايي خود آن را خنک کند و اين هوا را تا يک دست شدن خنکي آن مدام در حال گردش نگه دارد

اسپليت اين کار را به وسيله‌ي يک فن بلور يا يک پروانه استوانه‌اي شکل که داخل پنل داخلي قرارگرفته است انجام مي‌دهد که اين قطعه به همراه موتور خود وظيفه دارد تا مدام هوا را چرخانده و خنک کند.

  • آيا کولر گازي خود را سرويس کرده‌ايد؟

اما اگر شما هم از آن دسته از افرادي هستيد که فقط از کولر گازي استفاده مي‌کنيد و به‌هيچ‌وجه به فکر سرويس آن نيستيد مطمئناً بعد چند مدت استفاده متوجه کم شدن پرتاب باد کولر گازي و يا پرتاب ذرات سياه رنگ از کولر گازي خود مي‌شويد مخصوصاً اگر پنل داخلي شما به آشپزخانه نزديک باشد.

زيرا هواي گردش داده‌شده روي فن و کويل حاوي ذرات چربي بوده که باعث مي‌شود چربي‌ها به فن چسبيده و گرد و خاک را به خود جذب کند و بعد از مدتي که اين چربي‌ها سنگين شد و علاوه بر مسدود کردن پره‌هاي فن و کم شدن پرتاب باد کنده‌شده و بِه بيرون پرتاب شود که حالتي شبيه به ذرات دوده سياه يا چربي دارد.

  • مشکلاتي که کم شدن پرتاب باد کولر گازي به وجود مي‌آورد:

اما يکي ديگر از مشکلاتي که اين ذرات و جرم‌ها براي کولر گازي به وجود مياورد اين است که ذرات محفظه‌هاي باريک فن را بسته و اجازه پرتاب باد را به کولر گازي نمي‌دهند که در طي چند سال استفاده مطمئناً متوجه ضعيف شدن پرتاب باد کولرگازي خواهيد شد

و همين امر باعث به هم خوردن سيکل سرمايش کولر شده و در دراز مدت مطمئناً به کولر گازي آسيب مي‌رساند و هزينه تعمير آن چند ده برابر خواهد کرد پس توصيه مي‌شود که هرساله يا حداکثر هر 2 سال يک‌بار نسبت به سرويس کولر گازي خود اقدام نماييد.

  • راه‌حل پرتاب دوده و ذرات چربي و کم شدن پرتال باد کولر گازي

براي برطرف کردن اين مشکل بايد قاب رويي پنل داخلي را بازکنيد تا بتوانيد به فن دسترسي داشته و با استفاده از يک مسواک يا برس کوچک فن داخلي را تمييز کنيد البته حتماً قبل از انجام اين کار برق کولر را قطع کنيد

و مطمئن شويد به پره‌هاي فن آسيبي نمي‌رسانيد در صورت شکسته شدن اين پره‌ها فن از بالانس خارج‌شده و باعث لرزش و توليد صداي شديد خواهد شد که در دراز مدت صدمات جدي به کولرگازي وارد مي‌کند.

ولي اگر شما يک تعميرکار هستيد بهترين و اصولي‌ترين راه باز کردن کامل قاب و بيرون کشيدن فن بلور است تا بتوانيد با يک دستگاه کارواش کاملا فن را شسته و تميز کنيد و دوباره جا بزنيد.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

#کولرگازی_اجنرال, #علت_کم_شدن_قدرت_پرتاب_باد_کولر_گازي , #علت_پرتاب_دوده_کولر_گازی, #کولر_گازی_اجنرال, #کولر_اجنرال